Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Typhoony tankują z KC-767A

Lotnictwo wojskowe, 03 kwietnia 2013

Włoski tankowiec KC-767A umożliwił Brytyjczykom przebazowanie myśliwców Typhoon do Malezji.KC-767A przetacza naftę do zbiorników Typhoonów / Zdjęcia: MO Włoch

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy sztabami wojsk lotniczych Włoch i W. Brytanii do Malezji przebazowano cztery samoloty Eurofighter Typhoon ze składy 1. eskadry myśliwskiej Royal Air Force. Celem przedsięwzięcia była promocja produktu europejskiego konsorcjum, w skład którego wchodzą obydwa kraje, podczas wystawy LIMA. Eurofighter jest oferowany jest Tentera Udara DiRaja Malaysia (TUDM, wojskom lotniczych Malezji) jako jeden z potencjalnych następców samolotów MiG-29N/NUB (Pięciu kandydatów w Malezji, 2013-03-29).

Jako tankowiec, zapewniający myśliwcom paliwo, desygnowano Boeinga KC-767A z 14. skrzydła Aeronautica Militare z bazy Pratica di Mare (Włoski KC-767 został dostarczony, 2011-01-31). Na jego pokładzie przewożono także personel techniczny i wyposażenie niezbędne do wykonywania obsługi bieżącej Typhoonów w Azji.

Przelot ze Szkocji na Cypr. KC-767A pobiera paliwo z innego włoskiego tankowca tego typu

Wszystkie samoloty wystartowały z bazy RAF Leuchars w Szkocji. Na pierwszym, najdłuższym odcinku trasy, wiodącym do bazy RAF Akrotiri na Cyprze, KC-767A pobierał paliwo z innego włoskiego tankowca tego samego typu, w celu zwiększenia ilości nafty dostępnej dla myśliwców.

Kolejne międzylądowania odbyły się w Bahrajnie i na Sri Lance. W trakcie czterodniowego przelotu Typhoony pobrały od KC-767A ponad 136 t paliwa, podawanego za pośrednictwem przewodów elastycznych, zabudowanych w zasobnikach podskrzydłowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.