Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LAAD 2013: Poduszkowce w Ameryce Łacińskiej

Marynarka wojenna, 11 kwietnia 2013

W czasie targów LAAD 2013 swoją ofertę prezentuje brytyjskie Griffon Hoverwork, specjalizujące się w produkcji poduszkowców na potrzeby wojska i służb cywilnych.Oferowane przez Griffon Hoverwork poduszkowce mogą stanowić odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie państw Ameryki Łacińskiej związane z kontrolą obszarów rzecznych oraz eliminacją niepożądanych zjawisk, w tym m.in. handlu narkotykami, uzbrojeniem oraz ludźmi. Poduszkowce Griffon 2000TD(M) (na zdjęciu w barwach marynarki wojennej Peru) mają 12,7 m długości i są w stanie przewieźć do 22 pasażerów. Mogą one transportować ładunek o masie do 2,2 t, rozwijając prędkość 34-35 w / Zdjęcie: Griffon Hoverwork

Obecność Griffon Hoverwork na brazylijskiej wystawie jest wynikiem dużego zainteresowania brytyjskiego przedsiębiorstwa rynkiem południowoamerykański. Brytyjczycy oferują swe produkty państwom regionu, do patrolowania obszarów rzecznych, w tym przede wszystkim dorzecza Amazonki.

Producent ma już doświadczenie w kontaktach handlowych z państwami regionu. W trakcie finalizacji jest realizacja porozumienia zakładającego dostawę 7 poduszkowców Griffon 2000TD(M) marynarce wojennej Peru. Pod koniec zeszłego roku, Brytyjczycy zawarli też umowę na dostawę 8 jednostek tego typu dla Kolumbii.

W przypadku tego państwa zakup poduszkowców wymusiła konieczność kontrolowania obszarów rzecznych jako istotnego elementu walki z działającą w kraju komunistyczną partyzantką FARC (Bogota zadaje cios FARC, 2013-03-18).

W trakcie trwających w Rio de Janeiro targów, przedstawiciele producenta starają się zainteresować swoją ofertą stronę brazylijską. W ich ocenie, zakup brytyjskich poduszkowców miałby stanowić odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie patrolowania kontrolowanych przez Brasílię obszarów Amazonii oraz zwalczanie przypadków łamania prawa, w tym m.in. handlu narkotykami, bronią i ludźmi.

Warto zaznaczyć, że oferowane przez Griffon Hoverwork poduszkowce (w tym m.in. model 2000TD) mogą znaleźć zastosowanie także na rynku cywilnym. Zakres ich możliwego wykorzystania operacyjnego rozciąga się od reagowania kryzysowego np. misji poszukiwawczo-ratownicze w przypadku katastrofy lotniczej, przez przewóz pasażerów/turystów, aż po pomoc przy realizacji wodnych projektów infrastrukturalnych.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.