Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Centrum szkoleniowe dla Canberry

Marynarka wojenna, 24 kwietnia 2013

Marynarka wojenna Australii uruchomiła nowy ośrodek szkoleniowy, którego zadaniem będzie przygotowanie do służby przyszłych załóg dużych okrętów desantowych typu Canberra. Pierwsze kursy rozpoczną się 6 maja.

Zgodnie z planem kontynuowany jest też program montażu samych desantowców. Canberra znajduje się już na terenie stoczni BAE Systems Australia w Williamstown. Kadłub drugiego z nich, przyszłej HMAS Adelaide, powstaje dopiero w hiszpańskiej stoczni Navantia. Okręty mają wejść do służby w 2014 i 2015 / Zdjęcie: BAE Systems

Nowe centrum o powierzchni 4 000 m2 zostało uruchomione w Mascot, w stanie New South Wales na południowym-wschodzie kraju. Koszt jego 6-miesięcznej przebudowy (w przeszłości był to magazyn) wyniósł 5 mln USD. Na przestrzeni najbliższych 2,5 roku obiekt ma posłużyć do wyszkolenia ponad 700 marynarzy i oficerów, którzy będą służyć na planowanych do wprowadzenia do służby okrętach desantowych typu Canberra (Wodowanie Adelajdy, 2012-07-05).

Ośrodek szkoleniowy będzie oferował kursantom szeroki zakres usług dydaktycznych, a także trenażery. Możliwe będzie ćwiczenie m.in. procedur ewakuacji desantowców. W dłuższej perspektywie obiekt w Mascot zostanie przystosowana do realizacji programów szkoleniowych przygotowujących do służby na innych typach nowych, australijskich okrętów wojennych. W najbliższych latach planuje się wprowadzenie do służby m.in. niszczycieli przeciwlotniczych typu Hobart (Kolejny Phalanx dla Hobartów, 2013-04-19, Maszt pierwszego Hobarta, 2013-04-03) czy okręty patrolowe typu Cape (Chrzest pierwszego okrętu typu Cape, 2013-03-16). W dalszej przyszłości szkolone mogą też być załogi następców fregat typu Anzac (Modernizacja Anzac, 2012-12-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.