Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tysięczny G-Klasse dla Australii

Wojska lądowe, 24 czerwca 2013

Wojska lądowe Australii otrzymały tysięczny samochód terenowy Mercedes-Benz G-Klasse.

Samochody G-Klasse mają zostać dostarczone australijskim wojskom lądowym pomiędzy lipcem 2012 a czerwcem 2015. Dostawy przyczep mają trwać rok dłużej. Pojazdy używane są m.in. do zadań szkoleniowych / Zdjęcie: MO Australii

Umowa na dostawę pierwszych 1 200 samochodów terenowych została zawarta w 2008 (Mercedesy dla Australii, 2008-11-17). W 2011 Canberra zamówiła kolejne G-Klasse, zwiększając liczbę zakupionych pojazdów do 2 146. Pierwsze prototypy wozów zostały przekazane Australijczykom jesienią 2009 (Pierwsze Mercedesy dla Australii, 2009-11-19, G-Wagon dla komandosów, 2009-09-11).

G-Klasse zostały zakupione przez Australię w ramach realizacji wieloletniego, wartego około 7,5 mld USD, programu Land 121, zwanego również Project Overlander. W jego wyniku wojska lądowe tego państwa mają otrzymać przeszło 7 500 pojazdów różnych typów (Ciężarówki BAE Systems dla armii australijskiej, 2007-10-07, MAN-y i Thalesy dla Australii, 2011-12-13).

Zakup i dostawy G-Klasse są częścią realizacji fazy 3A wspomnianego programu. W jego ramach rozmieszczone w całym kraju jednostki wojsk lądowych zostaną doposażone w samochody terenowe Mercedes-Benz w aż 8 różnych odmianach, w tym m.in. transportowej i specjalistycznych: wozów rozpoznania, dowodzenia, ewakuacji medycznej, a nawet do transportu psów. Wozy występują w wariantach 4x4 i 6x6.

Samochody w odmianie transportowej zostaną dodatkowo wyposażone w przyczepy dostarczone przez Haulmark Trailers Australia. Do tej pory Canberra zamówiła ich 1799.

Ogłoszone dzisiaj wydarzenie jest kolejnym w ostatnim czasie, związanym z modernizacją i zwiększeniem ilości wyposażenia australijskich wojsk lądowych. W połowie czerwca Canberra informowała o otrzymaniu tysięcznego samochodu patrolowego Bushmaster (Tysięczny Bushmaster dla Australii, 2013-06-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.