Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończenie Dawn Blitz 2013

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, Wojska lądowe, 01 lipca 2013

US Navy poinformowała o zakończeniu dwutygodniowych wielonarodowych ćwiczeń wojskowych Dawn Blitz 2013.

Liczna reprezentacja państw azjatyckich w trakcie zakończonych niedawno ćwiczeń Dawn Blitz (na zdjęciu żołnierze USMC i Japońskich Sił Samoobrony) miała m.in. za zadanie umocnić wizerunek USA jako gwaranta bezpieczeństwa na obszarze Pacyfiku, zwłaszcza wobec rosnącej w siłę, politycznie i wojskowo, ChRL / Zdjęcie: USMC

Ćwiczenia realizowane były u wybrzeży południowej Kalifornii, w dniach 11-28 czerwca. Udział brało w niej ponad 5 000 żołnierzy marynarki wojennej (3rd Fleet Expeditionary Strike Group 3) i Korpusu Piechoty Morskiej USA (1st Marine Expeditionary Brigade), a także pododdziałów wydelegowanych przez Japonię, Kanadę oraz Nową Zelandię. Swoich obserwatorów wysłały natomiast Australia, Chile, Izrael, Kolumbia Meksyk, Peru i Singapur.

Celem przeprowadzonych ćwiczeń było podniesienie potencjału bojowego biorących w nich udział jednostek, zwłaszcza w odniesieniu do działań związanych z zajmowaniem wrogich wysp. Momentem kulminacyjnym była symulacja desantu amerykańskich i sojuszniczych jednostek na Red Beach, będącej częścią Marine Corps Base Camp Pendleton. W symulowanym ataku użyto m.in. ok. 70 wozów AAV (amphibious assault vehicle) oraz 6 poduszkowców desantowych LCAC (Landing Craft Air Cushion).

Ważnym medialnie wydarzeniem było pierwsze lądowanie zmiennopłata MV-22 Osprey na pokładzie japońskiego niszczyciela śmigłowcowego JS Hyuga (Osprey’e na JS Hyuga, 2013-06-17). Wcześniej podobne manewry przeprowadzano na brytyjskich i francuskich okrętach wojennych.

Przedsięwzięcie to udowodniło interoperacyjność amerykańskich samolotów z japońskimi okrętami. Jest to tym ważniejsze, że Tokio ogłosiło planu zakupienia w przyszłości tego typu uzbrojenia (Tokio zainteresowane Osprey'ami, 2013-01-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.