Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

KMW stracił saudyjski kontrakt?

Wojska lądowe, 12 lipca 2013

Jak donosi dziennik Handelsblatt, koncern Krauss Maffei Wegmann stracił kontrakt na dostawę 270 czołgów podstawowych Leopard 2A7+ dla Arabii Saudyjskiej. Według niego szejkowie wybrali amerykańskie Abramsy.

Czołg podstawowy Leopard 2A7+ / Zdjęcie: Krauss Maffei Wegmann

Umowa sprzedaży czołgów dla Arabii Saudyjskiej od początku budziła w Niemczech kontrowersje. Rząd w Berlinie prowadzi politykę nie dostarczania uzbrojenia w rejony konfliktów zbrojnych.

Kontrakt na dostawę 270 Leopardów 2A7+ przez Krauss Maffei Wegmann, o którym wspominano w połowie 2011 (Leopardy 2A7+ dla Arabii Saudyjskiej, 2011-07-04), wciąż nie został jeszcze oficjalnie zatwierdzony przez rząd. Ma to nastąpić dopiero po wyborach parlamentarnych, które odbędą się we wrześniu br. W międzyczasie wspominano o możliwości zwiększenia ilości zakupionych wozów (2 razy więcej Leopardów dla Arabii Saudyjskiej, 2012-06-17).

Jak twierdzi Handelsblatt, Saudowie stracili już cierpliwość i zaczęli wątpić, czy KMW jest w stanie zrealizować zamówienie, a także zapewnić odpowiednią jakość usług posprzedażnych, obejmujących szkolenie załóg i mechaników, dostawy i składowanie części zamiennych oraz obsługę techniczną i naprawy.

W związku z tym rząd w Rijadzie zwrócił się do koncernu General Dynamic Land Systems z zapytaniem o dostawę czołgów M1 Abrams. W artykule Handelsblatt nie sprecyzowano, o jaki wariant chodzi.

Przypomnijmy, że obecnie Arabia Saudyjska eksploatuje 315 Abramsów M1A1/A2, zmodernizowanych za sumę 2,9 mld USD w ramach Foreing Military Sale do wersji M1A2S (Modernizacja saudyjskich Abramsów, 2010-01-08, Remonty saudyjskich Abramsów, 2012-04-17). Zamówiono także 58 kolejnych wozów obydwu starszych wersji oraz 69 pojazdów M1A2S, wartych 132,7 mln USD.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.