Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hindusi już szkolą się na PC-7

Lotnictwo wojskowe, 15 lipca 2013

Pilatus, szwajcarski producent samolotów, poinformował o rozpoczęciu szkolenia pilotów wojsk lotniczych Indii. Jest ono realizowane z użyciem turbośmigłowych PC-7 Mk II.

Indyjskie Pilatusy PC-7 Mk II nad Alpami / Zdjęcie: Pilatus

Dostawy Pilatusów PC-7 Mk II do Akademii Indyjskich Wojsk Lotniczych w Dundigal rozpoczęły się na początku br. (Pierwsze Pilatusy już w Indiach, 2013-02-04). Do czerwca Hindusi odebrali 14 statków powietrznych tego typu, 75 zamówionych.

Szkolenie z ich użyciem rozpoczęło się, zgodnie z planem, 8 lipca. W pierwszym kursie uczestniczy ok. 80 kadetów.
Wcześniej Pilatus przeszkolił na PC-7 Mk II pilotów-instruktorów i członków personelu obsługowego. Dostawy samolotów mają zakończyć się w 2015. New Delhi ma do wykorzystania opcję zakupu kolejnych 37 statków powietrznych tego typu.

Nowe samoloty szkolne zastąpiły w służbie przestarzałe HPT-32 Deepak, które od 2009 pozostawały uziemione z powodu licznych katastrof (HPT-32 z systemem ratowniczym?, 2010-05-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.