Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Los Llanos wraca do Wenezueli

Marynarka wojenna, 18 lipca 2013

Okręt desantowy marynarki wojennej Wenezueli typu Capana, Los Llanos (T-64) powrócił do kraju po trwających ponad 2 lata pracach remontowych.

Okręty desantowe typu Capana mają 104 m długości i 15,4 m szerokości. Ich wyporność to 4 070 t / Zdjęcie: Infodefensa

Los Llanos wrócił do Wenezueli w ostatnich dniach. Okręt wszedł do portu marynarki wojennej Wenezueli w Puerto Cabello na północy kraju. Zakończył tym samym trwającą 8 dni podróż z Kuby.

Przez ponad 2 lata Los Llanos poddawany był intensywnym pracom remontowym, mającym przywrócić dawną sprawność okrętu oraz wydłużyć jego resurs. Rozpoczęty w październiku 2010 remont realizowany był na Kubie. Działania koncentrowały się m.in. na zespołach napędowych, zbiornikach paliwa, instalacjach hydraulicznych oraz elementach instalacji przeciwpożarowej.

 Desantowiec jest jednym z 4 okrętów typu Capana, zakupionych przez marynarkę wojenną Wenezueli w latach 1980. Jednostki zostały zbudowane w Korei Południowej. Weszły do służby w Armada Bolivariana de Venezuela w 1984. Pozostałe okręty omawianego typu, Capana (T-61), Esequibo (T-62) i Goajira (T-63), zostały już, bądź też w najbliższej przyszłości zostaną poddane podobnym pracom remontowym.

Remont Los Llanos był elementem realizacji programu zmierzającego do przywrócenia potencjału bojowego wybranym typom okrętów marynarki wojennej Wenezueli. Przed kilkoma tygodniami Caracas podjęło decyzję o zabezpieczeniu środków finansowych na prace remontowe okrętu patrolowego typu Guaiquerí, Warao (PC-22) (Przygotowania do remontu Warao , 2013-07-04).

Program remontowy wenezuelskich okrętów wojennych to do pewnego stopnia odpowiedź na zmieniający się układ bezpieczeństwa w Ameryce Południowej. Zjawisko to postrzegane jest m.in. przez pryzmat rozbudowy potencjału bojowego flot wielu państw regionu, w tym m.in. brazylijskiej (Ostatni Amazonas przekazany, 2013-06-21, MM 40 Exocet na AMB Rademaker, 2013-06-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.