Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Los Llanos wraca do Wenezueli

Marynarka wojenna, 18 lipca 2013

Okręt desantowy marynarki wojennej Wenezueli typu Capana, Los Llanos (T-64) powrócił do kraju po trwających ponad 2 lata pracach remontowych.

Okręty desantowe typu Capana mają 104 m długości i 15,4 m szerokości. Ich wyporność to 4 070 t / Zdjęcie: Infodefensa

Los Llanos wrócił do Wenezueli w ostatnich dniach. Okręt wszedł do portu marynarki wojennej Wenezueli w Puerto Cabello na północy kraju. Zakończył tym samym trwającą 8 dni podróż z Kuby.

Przez ponad 2 lata Los Llanos poddawany był intensywnym pracom remontowym, mającym przywrócić dawną sprawność okrętu oraz wydłużyć jego resurs. Rozpoczęty w październiku 2010 remont realizowany był na Kubie. Działania koncentrowały się m.in. na zespołach napędowych, zbiornikach paliwa, instalacjach hydraulicznych oraz elementach instalacji przeciwpożarowej.

 Desantowiec jest jednym z 4 okrętów typu Capana, zakupionych przez marynarkę wojenną Wenezueli w latach 1980. Jednostki zostały zbudowane w Korei Południowej. Weszły do służby w Armada Bolivariana de Venezuela w 1984. Pozostałe okręty omawianego typu, Capana (T-61), Esequibo (T-62) i Goajira (T-63), zostały już, bądź też w najbliższej przyszłości zostaną poddane podobnym pracom remontowym.

Remont Los Llanos był elementem realizacji programu zmierzającego do przywrócenia potencjału bojowego wybranym typom okrętów marynarki wojennej Wenezueli. Przed kilkoma tygodniami Caracas podjęło decyzję o zabezpieczeniu środków finansowych na prace remontowe okrętu patrolowego typu Guaiquerí, Warao (PC-22) (Przygotowania do remontu Warao , 2013-07-04).

Program remontowy wenezuelskich okrętów wojennych to do pewnego stopnia odpowiedź na zmieniający się układ bezpieczeństwa w Ameryce Południowej. Zjawisko to postrzegane jest m.in. przez pryzmat rozbudowy potencjału bojowego flot wielu państw regionu, w tym m.in. brazylijskiej (Ostatni Amazonas przekazany, 2013-06-21, MM 40 Exocet na AMB Rademaker, 2013-06-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.