Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przygotowania pod australijskie okręty

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 lipca 2013

Resort obrony Australii poinformował o wybraniu przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za przygotowanie infrastruktury portowej w Sydney z myślą o przyjęciu do służby nowych typów okrętów wojennych.

Zgodnie z decyzją Canberry, Baulderstone został wybrany na głównego wykonawcę i koordynatora prac związanych z przygotowaniem odpowiedniego zaplecza infrastrukturalnego pod przyszłe bazowanie w Sydney okrętów wojennych typów Canberra i Hobart. Wybór podwykonawców, jak i kontrola nad jakością wykonywanych przez nich prac (oraz odpowiedzialność za nie) pozostają w gestii przedsiębiorstwa / Zdjęcie: MO Australii

Zleceniobiorcą jest australijskie przedsiębiorstwo budowlane, Baulderstone, w przeszłości zaangażowane m.in. w powstanie słynnego gmachu opery w Sydney. Wartość umowy wynosi 23 mln USD. W ramach jej realizacji podmiot będzie odpowiedzialny za przygotowanie odpowiedniej infrastruktury portowej, szkoleniowej i naprawczej z myślą o przyszłych okrętach wojennych: desantowcach typu Canberra (Wodowanie Canberry, 2011-02-21, Wodowanie Adelajdy, 2012-07-05) oraz niszczycielach rakietowych typu Hobart (Kil Hobarta skompletowany, 2013-07-09).

Wymienione okręty mają zacząć wchodzić do służby począwszy od, odpowiednio,  2014 i 2016. Zgodnie z decyzją władz w Canberze, jednostki te będą stacjonować na terenie bazy marynarki wojennej HMAS Kuttabul (Fleet Base East) na wyspie Garden Island w Sydney (na zdjęciu).

Zlecone prace infrastrukturalne dotyczyć mają zarówno samej bazy jak i zabudowy zlokalizowanej na terenie miasta. Celem zleconych prac jest nie tylko jak najsprawniejsze przyjęcie nowych typów okrętów, ale także umożliwienie efektywnej realizacji  prac związanych z ich utrzymaniem przez cały okres służby.

Dotyczy to więc zarówno zaplecza umożliwiającego przeprowadzanie przeglądów i ewentualnych napraw okrętów, jak i zabudowy pozwalającej na odpowiednie wyszkolenie ich przyszłych załóg. Szacowana wartość omawianych prac to 156,7 mln USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.