Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Karel Doorman w Holandii

Marynarka wojenna, 19 sierpnia 2013

Do Holandii dotarł kadłub budowanego dla Koninklijke Marine okrętu zaopatrzeniowego Karel Doorman (A833).

Karel Doorman (A833) w drodze do stoczni Damen Schelde Naval Shipbuilding (DSNS) w Vlissingen, gdzie kontynuowane będą prace nad okrętem. Koszt jego budowy wynosi 363 mln Euro. Jednostka ma zostać przekazana Koninklijke Marine w 2014 / Zdjęcie: Tugspotters

Okręt dotarł do zakładów stoczniowych holenderskiego Damen Schelde Naval Shipbuilding (DSNS) w Vlissingen na wschodzie kraju przed kilkoma dniami. Za budowę jego kadłuba odpowiadała rumuńska spółka przedsiębiorstwa, Damen Shipyards Galati.

Mierzący 204,7 m długości okręt będzie największą jednostką nawodną w historii Koninklijke Marine (marynarki wojennej Holandii) (Zamówienie holenderskiego okrętu zaopatrzeniowego, 2009-12-23). Jego budowa rozpoczęła się w 2011, a wejście do służby ma nastąpić w 2015.

Po jego wprowadzeniu do linii, Karel Doorman zastąpi obecnie użytkowane HNLMS Zuiderkruis (A832) i HNLMS Amsterdam (A836) (Nowa misja Amsterdamu, 2010-12-24). W porównaniu do nich, nowy okręt będzie miał większą wyporność - 28 tys. t w porównaniu do 17 tys. t - oraz większą przestrzeń ładunkową.

Z pokładu okrętu będą mogły operować ciężkie śmigłowce CH-47. W hangarze pomieści się jeszcze 6 mniejszych wiropłatów, w tym m.in. NH90 (Holenderskie NH90 na wzburzonym morzu, 2012-09-21) czy AH-64D Apache. Karel Doorman będzie służył do wsparcia logistycznego innych okrętów, a także jednostek desantowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.