Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Malezja nie kupi nowych samolotów wielozadaniowych

Lotnictwo wojskowe, 10 września 2013

Rząd w Kuala Lumpur nie planuje w najbliższym czasie zakupu nowych samolotów wielozadaniowych, które zastąpiłyby konstrukcje rosyjskie.

Na dzień dzisiejszy TUDM mają do dyspozycji 10 MiG-29N/UBN (na zdjęciu) i 18 Su-30MKM / Zdjęcie: MO Australii

Jak stwierdził minister obrony Malezji, Datuk Seri Hishammuddin Hussein, rząd nie planuje w najbliższym czasie wymiany eksploatowanych obecnie przez Tentera Udara DiRaja Malaysia (TUDM, wojska lotnicze Malezji) samolotów MiG-29N/UBN i Su-30MKM, ani też zakupu nowych wielozadaniowych samolotów bojowych.

Oznacza to, że zaplanowany na najbliższe lata przetarg na 18 nowych samolotów wielozdaniowych nie dojdzie do skutku (Pięciu kandydatów w Malezji, 2013-03-29). Wśród grona potencjalnych następców MiG-29 wymieniane były: Boeing F/A 18E/F Super Hornet, Dassault Aviation Rafale, Eurofighter Typhoon (Typhoony tankują z KC-767A, 2013-04-03), SAAB JAS-39 Gripen i Suchoj Su-30.

Bardziej prawdopodobne jest nabycie uzbrojenia dla śmigłowców AgustaWestland lub modernizacja innych wiropłatów – AS61A-4 Nuri (SH-3 Sea King, wyprodukowanych we Włoszech na licencji), dodał szef malezyjskiego resortu obrony.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.