Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Długie próby Liaoning

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 23 września 2013

Pierwszy chiński lotniskowiec Liaoning zakończył najdłuższe dotychczas, 3-miesięczne próby morskie. W ich trakcie wykonano ponad 100 lotów myśliwców pokładowych J-15.

Myśliwiec J-15 ląduje na pokładzie lotniskowca Liaoning / Zdjęcie: MO ChRL

W oficjalnej informacji Ministerstwa Obrony ChRL mówi się o szybkim postępie w próbach okrętu, którego zadaniem jest wyszkolenie odpowiedniej liczby marynarzy, pilotów i członków pokładowego personelu technicznego dla potrzeb nowych lotniskowców oraz badania związane z eksploatacją jednostek tego typu. Pierwsze lądowanie na pokładzie Liaoning miało miejsce w listopadzie ub.r. (Pierwsze lądowanie na Liaoning, 2012-11-25).

Zakończone niedawno próby obejmowały ponad 100 lotów myśliwców pokładowych J-15. Wykonywały one starty z maksymalną masą uzbrojenia na normalnym i skróconym dystansie, lądowania z analogicznym ładunkiem z użyciem lin hamujących oraz operacje lotnicze z różnymi konfiguracjami uzbrojenia. Dodatkowo ćwiczono wykonywania startów i lądowań w krótkich odstępach czasu.

W lipcu władze chińskie ogłosiły, że wyszkolono pierwszych 5 pilotów i niesprecyzowaną liczbę członków personelu pokładowego, odpowiedzialnych za lądowania samolotów. Przeszli oni 25-dniowe szkolenie na pokładzie Liaoninga.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.