Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Długie próby Liaoning

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 23 września 2013

Pierwszy chiński lotniskowiec Liaoning zakończył najdłuższe dotychczas, 3-miesięczne próby morskie. W ich trakcie wykonano ponad 100 lotów myśliwców pokładowych J-15.

Myśliwiec J-15 ląduje na pokładzie lotniskowca Liaoning / Zdjęcie: MO ChRL

W oficjalnej informacji Ministerstwa Obrony ChRL mówi się o szybkim postępie w próbach okrętu, którego zadaniem jest wyszkolenie odpowiedniej liczby marynarzy, pilotów i członków pokładowego personelu technicznego dla potrzeb nowych lotniskowców oraz badania związane z eksploatacją jednostek tego typu. Pierwsze lądowanie na pokładzie Liaoning miało miejsce w listopadzie ub.r. (Pierwsze lądowanie na Liaoning, 2012-11-25).

Zakończone niedawno próby obejmowały ponad 100 lotów myśliwców pokładowych J-15. Wykonywały one starty z maksymalną masą uzbrojenia na normalnym i skróconym dystansie, lądowania z analogicznym ładunkiem z użyciem lin hamujących oraz operacje lotnicze z różnymi konfiguracjami uzbrojenia. Dodatkowo ćwiczono wykonywania startów i lądowań w krótkich odstępach czasu.

W lipcu władze chińskie ogłosiły, że wyszkolono pierwszych 5 pilotów i niesprecyzowaną liczbę członków personelu pokładowego, odpowiedzialnych za lądowania samolotów. Przeszli oni 25-dniowe szkolenie na pokładzie Liaoninga.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.