Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia na Shi Lang

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 października 2012

Pojawiły się pierwsze zdjęcia z ćwiczeń lotniczych przeprowadzonych na pokładzie lotniskowca Shi Lang.

Na pokładzie lotniskowca Shi Lang przyziemienia (tzw. touch and go) ćwiczyły samoloty J-15...

Nieznana jest dokłada data realizacji testów pokładowych na Shi Lang (ex-sowiecki Wariag). Miały one jednak zostać przeprowadzone już po oficjalnym odebraniu lotniskowca przez marynarkę wojenną ChRL (Chiny odbierają lotniskowiec, 2012-09-25).

Z szczątkowych informacji można wywnioskować, że scenariusz prowadzonych w ostatnim czasie ćwiczeń zakładał próby kontaktu z pokładem lotniskowca prototypu chińskiego myśliwca pokładowego J-15, będącego kopią rosyjskiego Su-33 (Chińska kopia Su-33, 2010-05-26). Poza J-15 lądowanie na pokładzie lotniskowca ćwiczyły tez załogi śmigłowców Z-8.

...a starty i lądowania śmigłowce Z-8 / Zdjęcia: Navy Recognition

Docelowo maszyny te mają operować z pokładu Shi Lang po uzyskaniu przez niego pełnej gotowości bojowej (Uzbrajanie chińskiego lotniskowca, 2011-06-05). Ma się to wiązać z przypisaniem do niego całej grupy lotniskowcowej, składającej się, m.in. z kilku niszczycieli i korwet, okrętów podwodnych oraz zaawansowanych technicznie systemów rozpoznania i dowodzenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.