Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Australijski International Fleet Review

Marynarka wojenna, 04 października 2013

W Australii rozpoczęła się tegoroczna edycja morskiej parady wojskowej, International Fleet Review (IFR). Udział bierze w niej 40 okrętów wojennych z 18 państw.

Tegoroczna edycja International Fleet Review (IFR) jest wyjątkowa. Przypada bowiem w 100. rocznicę wejścia po raz pierwszy w historii okrętów Królewskiej Marynarki Wojennej Australii do Zatoki Sydney. Wydarzenie to uznawane jest za jedno z kluczowych na drodze do uzyskania przez Australię suwerenności politycznej / Zdjęcie: MO Australii

IFR 2013 została dziś uroczyście otwarta przez ministra obrony Australii, Davida Johnstona. Uroczystość odbywa się w Sydney. Udział bierze w niej 40 okrętów wojennych z 18 państw, w tym m.in. USA (krążownik typu Ticonderoga, USS Chosin (CG 65)), Wielkiej Brytanii (niszczyciel Typ 45, HMS Daring (D32)) (Daring w Zatoce Perskiej, 2012-01-12), Hiszpanii (okręt zaopatrzeniowy SPS Cantabria (A15)) (SPS Cantabria przybył do Australii, 2013-02-15) oraz Japonii (niszczyciel typu Takanami, JS Makinami (DD112)).

Królewską Marynarkę Wojenną Australii (RAN) reprezentuje 19 okrętów, w tym m.in. patrolowiec typu Armidale, HMAS Broome (ACPB 90), fregata typu Adelaide, HMAS Darwin (FFG 04) oraz OP typu Collins, HMAS Farncomb (SSG 74).

Uroczystości związane z IFR potrwają do 11 października. W ich trakcie odbędzie się szereg imprez tematycznych oraz konferencji poświęconych m.in. systemowi bezpieczeństwa na Oceanie Spokojnym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.