Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Vikramaditya w Lizbonie

Marynarka wojenna, 17 grudnia 2013

Nowy indyjski lotniskowiec INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow) wszedł do portu morskiego w Lizbonie w celu uzupełnienia paliwa.

Po uroczystym przyjęciu w Bombaju, INS Vikramaditya rozpocznie wykonywanie pierwszych zadań na wodach Oceanu Indyjskiego. Całkowitą zdolność operacyjną okręt uzyska jednak dopiero, gdy w pełni skompletowana zostanie towarzysząca mu grupa lotniskowcowa, a także niezbędna do utrzymania jego potencjału bojowego flota okrętów zaopatrzeniowych / Zdjęcie: Notícias Militares

Odebrany przez Bhāratīya Nau Senā (marynarkę wojenną Indii) (INS Vikramaditya już indyjski, 2013-11-16), lotniskowiec kontynuuje podróż w kierunku Indii. Pobyt w Lizbonie jest 2. przystankiem na drodze do macierzystego portu w Karwar na terenie zachodniego stanu Karnataka (Ogłoszono port macierzysty INS Vikramaditya, 2013-11-12). Wcześniej okręt wszedł do portu w Murmańsku, który opuścił 8 grudnia.

INS Vikramaditya wyjdzie ponownie w morze jutro i uda się w kierunku Cieśniny Gibraltarskiej. Nie wiadomo na razie, który z portów morskich odwiedzi następnym razem. Uroczyste wejście lotniskowca do portu morskiego w Bombaju ma nastąpić w lutym 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.