Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

INS Vikramaditya w Lizbonie

Marynarka wojenna, 17 grudnia 2013

Nowy indyjski lotniskowiec INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow) wszedł do portu morskiego w Lizbonie w celu uzupełnienia paliwa.

Po uroczystym przyjęciu w Bombaju, INS Vikramaditya rozpocznie wykonywanie pierwszych zadań na wodach Oceanu Indyjskiego. Całkowitą zdolność operacyjną okręt uzyska jednak dopiero, gdy w pełni skompletowana zostanie towarzysząca mu grupa lotniskowcowa, a także niezbędna do utrzymania jego potencjału bojowego flota okrętów zaopatrzeniowych / Zdjęcie: Notícias Militares

Odebrany przez Bhāratīya Nau Senā (marynarkę wojenną Indii) (INS Vikramaditya już indyjski, 2013-11-16), lotniskowiec kontynuuje podróż w kierunku Indii. Pobyt w Lizbonie jest 2. przystankiem na drodze do macierzystego portu w Karwar na terenie zachodniego stanu Karnataka (Ogłoszono port macierzysty INS Vikramaditya, 2013-11-12). Wcześniej okręt wszedł do portu w Murmańsku, który opuścił 8 grudnia.

INS Vikramaditya wyjdzie ponownie w morze jutro i uda się w kierunku Cieśniny Gibraltarskiej. Nie wiadomo na razie, który z portów morskich odwiedzi następnym razem. Uroczyste wejście lotniskowca do portu morskiego w Bombaju ma nastąpić w lutym 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.