Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza indyjska eskadra MiG-29K w służbie

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 13 maja 2013

Ministerstwo Obrony Indii poinformowało o rozpoczęciu służby przez pierwszą eskadrę lotnictwa marynarki wojennej, wyposażoną w pokładowe MiG-29K/KUB.

Samoloty MiG-29K/KUB wchodzące w skład eskadry Czarnych Panter w bazie Hansa / Zdjęcie: MO Indii

Ceremonia miała miejsce 11 maja w bazie Hansa. Wzięli w niej udział minister obrony Indii A K Antony, szef sztabu marynarki wojennej adm. D K Joshi i dyrektor generalny przedsiębiorstwa MiG Siergiej Korotkow.

Nowa eskadra lotnictwa morskiego ma numer 303 i nosi nazwę Czarne Pantery. Miejscem jej bazowania będzie lotniskowiec INS Vikramaditya, który zostanie przekazany stronie indyjskiej pod koniec br. (Ustalono termin odbioru INS Vikramaditya, 2013-03-12). Dowódcą eskadry jest kpt. AD Theophilus, doświadczony pilot-instruktor, latający wcześniej samolotem Sea Harrier.

W skład jednostki wchodzi 12 jednomiejscowych MiG-29K i cztery szkolno-bojowe MiG-29KUB. Ich próby morskie zakończyły się jesienią 2012 (Koniec testów indyjskich MiG-29K/KUB, 2012-11-02, MiG-29 wylądował na Vikramaditya, 2012-07-29).

Jednocześnie zainaugurowano działanie symulatora lotu, przeznaczonego dla załóg MiG-29K/KUB, również znajdującego się w bazie Hansa. Jest on przystosowany do odwzorowania nie tylko misji bojowych, ale także procedur operowania z pokładu lotniskowca i pobierania paliwa podczas lotu. Minister Antony wykonał 25-minutowy lot w kabinie symulatora.

Wdrożenie do służby nowych indyjskich samolotów ma duże znaczenie dla ochrony interesów ekonomicznych i zabezpieczenia granic morskich państwa, zwłaszcza w obliczu rozwoju lotnictwa morskiego ChRL (Kolejne testy Liaoning, 2013-04-29) i jej ekspansji na Oceanie Indyjskim (ChRL przejęła port w Gwadarze, 2013-02-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.