Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pół roku dla INS Vikramaditya

Marynarka wojenna, 04 listopada 2013

Przyszły indyjski lotniskowiec, INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow) ma uzyskać całkowitą zdolność operacyjną w pół roku po odbiorze.

INS Vikramaditya ma zostać przekazany marynarce wojennej Indii w połowie listopada. Pół roku później okręt ma osiągnąć całkowitą zdolność operacyjną / Zdjęcie: World Maritime News

Przypomnijmy, że uroczystość przekazania INS Vikramaditya Bhāratīya Nau Senā (marynarce wojennej Indii) odbędzie się w połowie listopada na terenie rosyjskiej stoczni Siewmasz, która odpowiadała za remont i przebudowę ex-rosyjskiego krążownika lotniczego. Dwa tygodnie później okręt opuści wody terytorialne Rosji i wyjdzie w kierunku Indii (INS Vikramaditya gotowy do przekazania, 2013-10-15). Do celu ma dotrzeć w lutym 2014 (Tylko rok gwarancji INS Vikramaditya, 2013-09-26).

Według zapewnień przedstawicieli Bhāratīya Nau Senā, nadanie okrętowi statusu całkowitej zdolności operacyjnej ma zająć zaledwie pół roku. Tyle czasu mają trwać próby morskie jednostki, zgrywanie załogi oraz ostatni etap szkolenia pilotów samolotów pokładowych MiG-29K/KUB (Zakończono próby MiG-29 na INS Vikramaditya, 2013-09-30, Pierwsza indyjska eskadra MiG-29K w służbie, 2013-05-13).

W drodze do Rosji ma znajdować się grupa 10 indyjskich pilotów. Wezmą oni udział w drugim etapie szkolenia przygotowującego ich do służby na pokładzie INS Vikramaditya. W przeszłości lotnicy szkolili się w kraju, m.in. w symulatorach lotu przystosowanych do odwzorowania misji bojowych, procedur operowania z pokładu lotniskowca i pobierania paliwa podczas lotu.

Ostatni etap szkolenia załóg MiG-29K/KUB ma rozpocząć się już po wejściu INS Vikramaditya na wody Oceanu Indyjskiego. Wówczas indyjscy piloci rozpoczną kompleksowe ćwiczenia operacji lotniczych realizowanych z pokładu lotniskowca.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.