Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ustalono termin odbioru INS Vikramaditya

Marynarka wojenna, 12 marca 2013

Minister obrony Indii, AK Antony, potwierdził termin odbioru lotniskowca INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow), ustalony na ostatni kwartał bieżącego roku.Według planów New Delhi, INS Vikramaditya ma współtworzyć w przyszłości trzon indyjskiej marynarki wojennej razem z planowanymi do wprowadzenia do służby rodzimymi konstrukcjami, INS Vikrant i INS Vishal / Zdjęcie: Indian Defence

Potwierdzenie zostało zawarte w odpowiedzi ministra na zapytanie jednego z parlamentarzystów. Według niego, termin odebrania INS Vikramaditya, wyznaczony na ostatni kwartał br. jest aktualny. Zaprzeczył on tym samym informacjom, pojawiającym się w ostatnim czasie w mediach, które sugerowały kolejne przesunięcie daty przekazania lotniskowca Indiom.

Według pierwotnych planów, Indie miały odebrać INS Vikramaditya jeszcze pod koniec 2012. Problemy techniczne, które wystąpiły w czasie jesiennych prób morskich okrętu (Druga tura testów INS Vikramaditya, 2012-07-21), uniemożliwiły stronie rosyjskiej dotrzymanie ustalonego terminu (Kolejne opóźnienie INS Vikramaditya, 2012-09-17).

W styczniu br. media powołujące się na źródła w indyjskim resorcie obrony, informowały że okręt ma ponownie wyjść w morze w czerwcu (Naprawa INS Vikramaditya, 2013-01-25). Jeżeli w trakcie następujących po tym wydarzeniu kilkumiesięcznych prób morskich nie zostaną odnotowane żadne problemy techniczne, INS Vikramaditya zostanie przekazany Indiom w październiku lub listopadzie. Jedyny indyjski lotniskowiec, INS Viraat, przechodzi obecnie remont (Indie bez lotniskowca, 2013-03-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.