Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ustalono termin odbioru INS Vikramaditya

Marynarka wojenna, 12 marca 2013

Minister obrony Indii, AK Antony, potwierdził termin odbioru lotniskowca INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow), ustalony na ostatni kwartał bieżącego roku.Według planów New Delhi, INS Vikramaditya ma współtworzyć w przyszłości trzon indyjskiej marynarki wojennej razem z planowanymi do wprowadzenia do służby rodzimymi konstrukcjami, INS Vikrant i INS Vishal / Zdjęcie: Indian Defence

Potwierdzenie zostało zawarte w odpowiedzi ministra na zapytanie jednego z parlamentarzystów. Według niego, termin odebrania INS Vikramaditya, wyznaczony na ostatni kwartał br. jest aktualny. Zaprzeczył on tym samym informacjom, pojawiającym się w ostatnim czasie w mediach, które sugerowały kolejne przesunięcie daty przekazania lotniskowca Indiom.

Według pierwotnych planów, Indie miały odebrać INS Vikramaditya jeszcze pod koniec 2012. Problemy techniczne, które wystąpiły w czasie jesiennych prób morskich okrętu (Druga tura testów INS Vikramaditya, 2012-07-21), uniemożliwiły stronie rosyjskiej dotrzymanie ustalonego terminu (Kolejne opóźnienie INS Vikramaditya, 2012-09-17).

W styczniu br. media powołujące się na źródła w indyjskim resorcie obrony, informowały że okręt ma ponownie wyjść w morze w czerwcu (Naprawa INS Vikramaditya, 2013-01-25). Jeżeli w trakcie następujących po tym wydarzeniu kilkumiesięcznych prób morskich nie zostaną odnotowane żadne problemy techniczne, INS Vikramaditya zostanie przekazany Indiom w październiku lub listopadzie. Jedyny indyjski lotniskowiec, INS Viraat, przechodzi obecnie remont (Indie bez lotniskowca, 2013-03-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.