Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tylko rok gwarancji INS Vikramaditya

Marynarka wojenna, 26 września 2013

Zgodnie z decyzją władz rosyjskiej stoczni Siewmasz, program gwarancyjnego wsparcia technicznego przyszłego indyjskiego lotniskowca, INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow), obowiązywać ma zaledwie przez rok.

Podczas zakończonych niedawno kompleksowych prób morskich, INS Vikramaditya miał potwierdzić deklarowany przez Siewmasz stan techniczny. Decyzja o ograniczeniu programu gwarancyjnego wsparcia technicznego okrętu do zaledwie 1 roku wzbudza w Indiach spore kontrowersje. Głównie ze względu na pamięć o zeszłorocznej poważnej awarii jego układu napędowego, która niemal o rok opóźniła przekazanie lotniskowca odbiorcy / Zdjęcie: Ship Spotting

INS Vikramaditya ma zostać przekazany marynarce wojennej Indii 15 listopada br. (Ustalono termin odbioru INS Vikramaditya, 2013-03-12). Związana z tym wydarzeniem uroczystość odbędzie się na terenie rosyjskiej stoczni Siewmasz, która odpowiadała za remont i przebudowę ex-rosyjskiego krążownika lotniczego. Okręt ma dotrzeć do Indii w lutym 2014 i po próbach morskich zostać oficjalnie przyjęty do służby.

Co ciekawe, pomimo obliczanego na 30 lat resursu lotniskowca (INS Vikramaditya na 30 lat, 2013-08-08), program jego gwarancyjnego wsparcia technicznego ma trwać jedynie rok. Jak zapewniają Rosjanie, przez cały ten czas grupa pracowników stoczni Siewmasz będzie na stałe przebywać w Indiach, by służyć wszelką możliwą pomocą  użytkownikowi okrętu.

Gwarantowane przez Rosjan usługi będą koncentrować się przede wszystkim na regularnych przeglądach INS Vikramaditya, a także dokonywaniu niezbędnych napraw. Rosjanie mają też zaoferować New Delhi pomoc w szkoleniu członków załogi lotniskowca, którzy będą w przyszłości odpowiedzialni za utrzymanie go w wymaganym stanie technicznym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.