Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ogłoszono port macierzysty INS Vikramaditya

Marynarka wojenna, 12 listopada 2013

Portem macierzystym przyszłego indyjskiego lotniskowca, INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow), ma być baza marynarki wojennej w Karwar na terenie zachodniego stanu Karnataka.

Po wejściu do służby głównym zadaniem INS Vikramaditya będzie projekcja indyjskiej siły wojskowej na zachodnich wodach Oceanu Indyjskiego. Działania te mają stanowić m.in. element rywalizacji strategicznej Indii z Pakistanem / Zdjęcie: Indian Defence Forum

Informację na ten temat podała agencja Press Trust of India, powołująca się na wypowiedź kierującego zachodnim dowództwem Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii), wiceadmirała Shekhara Sinhy. Przypomnijmy, że INS Vikramaditya ma zostać przekazany Indiom w tym tygodniu (INS Vikramaditya gotowy do przekazania, 2013-10-15). Okręt powinien opuścić rosyjskie wody terytorialne do końca miesiąca. Jego wejście do portu morskiego we wspomnianym Bombaju zostało zapowiedziane na luty 2014.

Według stanowiska Bhāratīya Nau Senā, INS Vikramaditya ma osiągnąć całkowitą zdolność operacyjną w pół roku po odbiorze (Pół roku dla INS Vikramaditya, 2013-11-04). Okręt ma znaleźć się w linii najpóźniej do 2018.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.