Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Jakie malowanie American?

Lotnictwo cywilne, 17 grudnia 2013

Pracownicy linii American zadecydują, jakie malowanie będą nosiły samoloty przewoźnika. Termin głosowania upływa 2 stycznia 2014.

Dwa używane obecnie schematy malowania samolotów American Airlines – stary i nowy (na drugim planie) / Zdjęcie: Dallas Morning News

Szefowie nowoutworzonych American Airlines (Embraery 175 dla nowych American Airlines, 2013-12-12), powstałych w wyniku fuzji z US Airways postanowili, że o malowaniu samolotów zadecydują pracownicy towarzystwa. Mają oni do wyboru nowy schemat, wprowadzony w styczniu br. ze stylizowaną flagą USA na ogonie, lub stary, z tradycyjnym orłem i literami AA, używany od 1968.

Głosować można do 2 stycznia 2014, do godz. 12:00 czasu centralnego. Doug Parker, zarządzający American Airlines Group stwierdził, że decyzja pracowników będzie dla niego wiążąca.

Powrót do starego schematu nie jest idealnym rozwiązaniem. Dotychczas już ponad 200 samolotów otrzymało nowe malowanie. Zmieniono także oznaczenia w wielu portach lotniczych.

Niestety, nie jest to jedyny problem szefów nowych linii. Na zmianę wizerunku oczekuje bowiem jeszcze ponad 620 samolotów należących do US Airways i ich spółki-córki US Airways Express.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.