Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienie na kolejne Reapery

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 listopada 2012

General Atomics otrzymało zlecenie na dostawę USAF 10 bezzałogowych MQ-9 Reaper w zmodernizowanej wersji Block 1.

MQ-9 Reaper

Realizacja kontraktu ma trwać do listopada 2014. Większość prac montażowych będzie realizowana na terenie jednego z zakładów przedsiębiorstwa w Poway (Kalifornia). Wartość zawartego porozumienia szacuje się na około 125,5 mln USD.

MQ-9 Reaper są jednymi z 7,5 tys. bezzałogowych aparatów latających wykorzystywanych przez USAF (7500 amerykańskich bsl, 2012-11-05). Podobnie jak MQ-1 Predator, maszyny te mogą atakować cele naziemne. Obydwa typy bsl były już w przeszłości wykorzystywane m.in. do zwalczania ugrupowań terrorystycznych działających w takich krajach jak Irak, Afganistan, czy Jemen (Seria ataków bsl USA w Pakistanie, 2012-06-05).

Poza USA Reapery wykorzystywane są także m.in. przez Wielką Brytanię (Więcej brytyjskich Reaperów w Afganistanie, 2012-10-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.