Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turcja odebrała pierwszego A400M

Lotnictwo wojskowe, 07 kwietnia 2014

Po kilku miesiącach zwłoki Ministerstwo Obrony Turcji formalnie odebrało pierwszy samolot transportowy A400M.

Pierwszy A400M w barwach wojsk lotniczych Turcji / Zdjęcie: Airbus Defence & Space

Ceremonia oficjalnego przekazania pierwszego nowego transportowca A400M dla Türk Hava Kuvvetleri (THK, wojsk lotniczych Turcji) miała miejsce w piątek, w zakładach Airbus Defence & Space w Sewilli. W ten sposób Turcja stała się drugim użytkownikiem statków powietrznych tego typu.

Pierwszy turecki A400M został oblatany w sierpniu ub. r. Pierwotnie zakładano, że jego przekazanie użytkownikowi nastąpi jesienią 2013 (Turecki A400M w kamuflażu, 2013-08-28).

Jednak, jak określił to prezes Airbusa Tom Enders, z powodu targów pomiędzy producentem i tureckim resortem obrony data przekazania samolotu wciąż była przesuwana. Przez kilka ostatnich miesięcy stacjonował on w Sewilli, gidze służył do szkolenia personelu THK.

Po zakończeniu wszelkich formalności pierwszy turecki A400M wykona przelot do bazy THK w Kayseri. Tam odbędzie się uroczyste przyjęcie samolotu do służby.

Turcja zamówiła 10 A400M, które zastąpią w służbie C-160D Transall. THK mają obecnie na stanie 16 samolotów tego typu, wyprodukowanych w latach 1968-1969.

W bieżącym roku swoje pierwsze A400M mają odebrać także wojska lotnicze Niemiec i W. Brytanii (Zrzuty ładunku z A400M, 2014-03-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.