Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zrzuty ładunku z A400M

Lotnictwo wojskowe, 12 marca 2014

Przeprowadzono pierwsze próbne zrzuty ładunku z pokładu transportowca A400M.

Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Najnowszy europejski samolot transportu taktycznego, Airbus A400M Atlas, został po raz pierwszy użyty podczas prób zrzutów ładunków. Jest to jeden z najważniejszych etapów prób operacyjnych tego statku powietrznego (Montaż niemieckiego A400M, 2014-02-04, Pierwsza misja A400M, 2014-01-03).

Próby przeprowadzono w strefie Fonsorbes, nieopodal Tuluzy. W czasie 2 tygodni A400M wykonał 11 lotów.

Łącznie z tylnej rampy Atlasa zrzucono 26 platform i kontenerów, o masie od 255 kg do 4 t. Dodatkowo przeprowadzono też symulacje desantowania spadochroniarzy, zrzucając przez drzwi na burcie kadłuba 11 ładunków o masie od 15 kg do 320 kg.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.