Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot drugiego seryjnego A400M

Lotnictwo wojskowe, 10 czerwca 2013

Airbus Military opublikował dziś informację o oblocie drugiego seryjnego A400M Atlas. Transportowiec przeznaczony jest dla wojsk lotniczych Francji.

Drugi A400M Atlas przeznaczony dla wojsk lotniczych Francji podczas oblotu / Zdjęcie: Airbus Military

Pierwszy lot samolotu, noszącego numer seryjny MSN 8, przeprowadzono 7 czerwca, w zakładach producenta w Sewilli. Jego przekazanie odbiorcy ma nastąpić w 3. kwartale br.

Pod koniec maja producent przeprowadził pierwsze uruchomienie silników MSN 8. Oblot samolotu zaplanowano początkowo na koniec maja, ale ostatecznie, jak poinformował dziennikarzy szef programu A400M Cedric Gautier podczas tegorocznego Trade Media Briefing (TMB2013: Grizzly nad Sevillą, 2013-05-30, TMB2013: Airbus Military przedstawia C295W, 2013-05-29), z powodu niewielkich problemów formalnych związanych z dostawą, przesunięto tę datę na początek czerwca.

Pierwszy francuski A400M, którego oblatano kilka miesięcy wcześniej (Oblot seryjnego A400M, 2013-03-07), zostanie przekazany przedstawicielom Armee del’ Air (wojsk lotniczych Francji) pod koniec czerwca lub na początku lipca br. Wcześniej weźmie on udział w Paris Air Show, który odbędzie się w przyszłym tygodniu, gdzie będzie prezentowany na ekspozycji statycznej.   

Oblot trzeciego Atlasa dla Armee del’ Air zaplanowano we wrześniu, a jego dostawę – w grudniu br. Francja zamówiła 50 A400M, które zastąpią w służbie przestarzałe C-160 Transall.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.