Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

2 tysiące godzin Harfangów nad Mali

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 08 września 2013

Francuskie bsl Harfang wykonały nad Mali loty trwające 2 tysiące godzin. Wspierają interwencję w tym kraju od stycznia br.

Harfang w locie nad Mali / Zdjęcie: Armee de l’Air

Operatorem bsl w Mali jest eskadra 1/33 Belfort francuskich wojsk lotniczych (Armee de l’Air). Bezzałogowce działają na rzecz jednostek lądowych uczestniczących w operacji stabilizacyjnej w tym kraju. Wskazują też cele dla uderzeń samolotów i okrętów.

Trzy bsl Harfang wykonujące loty na rzecz operacji w Mali stacjonują w bazie Niamey w Nigerii. Pierwszy lot jeden z nich wykonał 17 stycznia br. Do tej pory Harfangi wykonały z Niamey ponad 120 misji.
Harfang to bsl produkowany przez EADS Cassidian (Francuskie dylematy co do zakupu bsl, 2013-05-22, Porozumienie w sprawie rozwoju bsl, 2012-07-26). Może przenosić ładunek użyteczny o masie do 250 kg. Długotrwałość jego lotu przekracza 24 h.

Harfang w czasie obsługi przed mobilnym hangarem w bazie Niamey / Zdjęcie: Armee de l’Air

Francuskie wojska lotnicze kupiły cztery Harfangi, które były wykorzystywane m.in. w czasie operacji nad Afganistanem (660 lotów w łącznym czasie ponad 5 tys. h) i Libią (22 misje trwające ok. 300 h). W lipcu amerykańska agencja zajmująca się eksportem uzbrojenia (DSCA) ogłosiła plan sprzedaży Francji 16 bojowych bezzałogowców MQ-9 Reaper (Francja chce kupić Reapery, 2013-06-28). Również one mają zostać użyte w czasie operacji zagranicznych prowadzonych przez wojska francuskie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.