Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mk 41 na pierwszym Hobarcie

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 29 kwietnia 2014

AWD Alliance poinformowało o montażu pionowych wyrzutni Mk 41 VLS (Vertical Launch System) na pierwszym z budowanych australijskich niszczycieli przeciwlotniczych typu Hobart.

W przyszłości niszczyciele przeciwlotnicze typu Hobart będą stanowiły wsparcie modernizowanych fregat typu Anzac oraz okrętów desantowych typu Canberra / Zdjęcie: AWD Alliance

Sześć 8-prowadnicowych wyrzutni Mk 41 zostało zamontowanych na najbardziej zaawansowanym w budowie niszczycielu przeciwlotniczym typu Hobart, przyszłym HMAS Hobart. W przyszłości, będą one przenosić i odpalać pociski przeciwbalistyczne/przeciwlotnicze SM-2, SM-6 i ESSM.

Montaż wyrzutni Mk 41 to kolejne istotne wydarzenie w historii programu budowy nowych australijskich niszczycieli przeciwlotniczych. Okręty budowane są przez konsorcjum Air Warfare Destroyer (AWD) Alliance, w skład którego wchodzą: rządowa Defence Materiel Organisation (DMO), Australian Submarine Corporation (ASC) oraz Raytheon Australia (Kolejny Phalanx dla Hobartów, 2013-04-19).

W ostatnim czasie AWD Alliance informowało o wzroście kosztów całkowitych programu do co najmniej 302 mln AUD (846,9 mln zł) (Rosną koszty budowy Hobartów, 2014-03-07). Pierwszy z niszczycieli, HMAS Hobart, powinien znaleźć się w linii w marcu 2016. Pozostałe, HMAS Brisbane i Sydney, mają dołączyć do niego we wrześniu 2017 i marcu 2019.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.