Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosną koszty budowy Hobartów

Marynarka wojenna, 07 marca 2014

Nadprogramowe koszty budowy trzech australijskich niszczycieli przeciwlotniczych (AWD) typu Hobart wyniosą co najmniej 302 mln AUD (911,2 mln zł).

Według pierwotnych planów, australijskie niszczyciele przeciwlotnicze miały wchodzić do służby w latach 2014-2017 / Zdjęcie: AWD Alliance

Według raportu opublikowanego przez Australian National Audit Office (ANAO), nadprogramowe koszty budowy Hobartów wynoszą obecnie 302 mln AUD i mogą wyraźnie wzrosnąć w przyszłości. Zwłaszcza, że program za który odpowiedzialne jest konsorcjum Air Warfare Destroyer (AWD) Alliance, pozostaje na początkowym etapie realizacji (Stępka pod kolejnego Hobarta, 2014-02-03).

Przyczyną dodatkowych kosztów są m.in. błędy popełnione na początku projektowania okrętów, brak odpowiedniej kontroli procesu ich budowy, a także wolniejsze tempo pracy należącego do Australian Submarine Corporation (ASC) przedsiębiorstwa stoczniowego ASC South, zlokalizowanego w Adelaide na południu kraju (Maszt pierwszego Hobarta, 2013-04-03).

Program budowy Hobartów został zapoczątkowany w 2007. Szacowany wówczas koszt ich produkcji wynosił 8 mld AUD (22 mld zł). Poza ASC, w całe przedsięwzięcie zaangażowane jest również Raytheon Australia (Kolejny Phalanx dla Hobartów, 2013-04-19) oraz rządowa Defence Materiel Organisation (DMO). Pierwszy z niszczycieli, HMAS Hobart (DDGH 39), powinien znaleźć się w linii w marcu 2016. Pozostałe mają dołączyć do niego we wrześniu 2017 (HMAS Brisbane (DDGH 41)) i w marcu 2019 (HMAS Sydney (DDGH 42)).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.