Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurosatory 2014: Seryjna Puma w Paryżu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 czerwca 2014

W Paryżu po raz pierwszy zaprezentowano seryjny bojowy wóz piechoty PSM Puma. Pojazd jest już dostarczany do Bundeswehry.

Puma oferowana jest jedynie w odmianie bwp. Pojazd w tej konfiguracji wyposażono w 30-mm armatę MK30-2/ABM, sprzężony z nią 5,56-mm karabinek maszynowy MG4 i wyrzutnię z dwoma ppk Spike, montowaną po lewej stronie wieży. Producent nie przewiduje na razie prac nad innymi wersjami wozu / Zdjęcie: Michał Jarocki

Niemiecka spółka joint-venture Krauss-Maffei Wegmann i Rheinmetall Defence – Projekt System & Management GmbH (PSM) – po raz pierwszy pokazała za granicą Niemiec bwp Puma. Pojazd został opracowany na potrzeby sił zbrojnych Republiki Federalnej, które są jego jak dotąd jedynym nabywcą.

Prezentacja Pumy zbiegła się w czasie z zakończeniem kilkuletnich prób wozu, prowadzonych najpierw na północy Norwegii, a ostatnio w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Koniec prób Pumy, 2014-06-12). Podczas pustynnych testów nie odnotowano pojawiających się w przeszłości problemów z funkcjonowaniem kanału obserwacji nocnej oraz układu kierowania ogniem pojazdu.

Bojowy wóz piechoty Puma wszedł już do produkcji seryjnej. W Paryżu pokazano szósty egzemplarz z 30 przekazanych do tej pory niemieckim Heer (wojskom lądowym). Do 2018 odbiorą one 350 Pum. Koszt jednostkowy tego bwp wynosi 6-10 mln euro (24,6-41,4 mln zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.