Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mniej Pum dla Bundeswehry

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 lipca 2012

Ministerstwo obrony Niemiec zamierza zmniejszyć liczbę zamówionych bwp Puma z 405 do 350. Chce na tym zaoszczędzić 314 mln Euro.

O planach redukcji zamówienia na nowe pojazdy bojowe dla Bundeswehry donosi Financial Times Deutschland. Informacja o zmniejszeniu zamówienia na bwp Puma (zdjęcie: Rheinmetall Defence) z 405 do 350 w ramach programu reformy sił zbrojnych Niemiec znalazła się w nocie ministra obrony Thomasa de Maiziere z CDU dla komisji budżetowej Bundestagu. Zamówienie 55 mniej Pum niż pierwotnie planowano ma pozwolić na zaoszczędzenie 314 mln Euro. Mimo, że cena jednostkowa pojazdu, m.in. z powodu wynikającego z warunków kontraktu utrzymania niektórych kosztów stałych, wzrośnie z 7,33 do 7,47 mln Euro.

Według kontraktu z lipca 2009, 405 Pum miało kosztować ok. 3,1 mld Euro (Kontrakt na Pumy został podpisany, 2009-07-06). Dostawy zmówionych Pum mają potrwać do 2020. Pierwsze pojazdy tego typu do testów terenowych Bundeswehra otrzymała od producenta - konsorcjum PSM, w grudniu 2010 (Zimowe testy Pumy, 2012-03-20). Według nieoficjalnych informacji, nie rozwiązano na razie wszystkich problemów technicznych, m.in. związanych z napędem i zbyt dużą masą pojazdu. Z tego powodu liczba Pum dostarczonych w 2013 ma zostać zredukowana z planowanych 23 do 11. Z pisma do komisji Bundestagu wynika, że producent nie uzyskał dotąd żadnego poważnego zainteresowania zagranicznego bwp Puma.

Według wcześniejszych informacji, zaoszczędzone środki mają pozwolić na zwiększenie zamówień na kołowe transportery opancerzone Boxer (Setny Boxer dla Niemiec, 2012-02-07). Boxery są wysoko oceniane podczas służby w kontyngencie afgańskim Bundeswehry.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.