Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurosatory 2014: Artyleryjski Boxer

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 20 czerwca 2014

W Paryżu KMW zaprezentowało prototyp 155-mm samobieżnej haubicoarmaty osadzonej na bazie transportera opancerzonego Boxer 8x8.

Szybkostrzelność Boxera wyposażonego w 155-mm armatohaubicę wynosi 8 pocisków na minutę. Rozstawienie na pozycji ogniowej zajmuje 30 s. Tyle samo trwa też jej opuszczenie. Zapas ładowanej automatycznie amunicji i modułowych ładunków miotających wynosi 30 jednostek. Zasięg do 56 km, w zależności od amunicji / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Krauss-Maffei Wegmann (KMW) pokazał na Eurosatory prototyp nowego zestawu artyleryjskiego, składającego się ze zmodyfikowanego podwozia transportera opancerzonego Boxer, połączonego z 155-mm bezzałogową armatohaubicą wieżową o długości 52 kalibrów. Te ostatnie działo jest montowane seryjnie na PzH 2000.

Do tej pory nie przeprowadzono strzelań z zaprezentowanego w Paryżu systemu. Pierwsze próby ogniowe będą zrealizowane w najbliższych miesiącach na poligonie w Meppen w zachodnich Niemczech. W tym samym miejscu testowano też m.in. 155-mm precyzyjne pociski artyleryjskie Vulcano (Celne Vulcano, 2013-07-23).

Boxer jest kolejnym pojazdem, który został zintegrowany ze 155-mm zdalnie sterowanym modułem artyleryjskim KMW AGM (Arillery Gun Module). W przeszłości, producent osadził moduł na podwoziu gąsienicowej wyrzutni systemu M270 MLRS (Multiple Launch Rocket System) i bojowego wozu piechoty ASCOD 2 (Donar – nowa europejska haubica, 2008-06-06).

Pojazd należy do rodziny transporterów opancerzonych Boxer opracowanych przez ARTEC (spółkę-córkę KMW i Rheinmetall MAN Military Vehicles) i oferowany jest w dziewięciu wariantach, w tym wozu dowodzenia, ambulansu (Pierwszy Boxer AMB przekazany, 2014-04-23), czy pojazdu szkoleniowego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra