Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Lightningi w Eglin

Lotnictwo wojskowe, 22 października 2012

Do bazy wojsk lotniczych USA w Eglin dotarły w czwartek kolejne dwa myśliwce wielozadaniowe F-35.

Pierwotnie Londyn deklarował chęć zakupu łącznie 138 F-35B. Obecnie liczba ta określana jest jako niepewna, m.in. ze względu na opóźnienia w realizacji programu JSF (Joint Strike Fighter) i istotne problemy techniczne. Na zdjęciu drugi brytyjski Lightning II (ZM136) w czasie startu z Naval Air Station Fort Worth Joint Reserve Base

Transfer myśliwców odbył się 19 października. Maszyny wystartowały z terenu Naval Air Station Fort Worth Joint Reserve Base w Teksasie. Oba to odmiany B cechujące się możliwością skróconego startu i pionowego lądowania (STOVL). Przekazane do Eglin samoloty wejdą w przyszłości w wyposażenie wojsk lotniczych Wielkiej Brytanii oraz komponentu powietrznego Korpusu Piechoty Morskiej (USMC). Maszyny oznaczone jako, odpowiednio: ZM136 i BF-16, były pilotowane przez squadron leader RAF Jima Schofielda oraz majora lotnictwa USMC Adama Levine’a.

F-35 które dotarły do Eglin przed kilkoma dniami do odpowiednio 15. i 16. myśliwce tego typu, które znalazł się w wyposażeniu bazy w 2012. Na zdjęciu para F-35 należących do RAF i USMC przed wylotem do bazy w Eglin / Zdjęcia: Lockheed Martin

Brytyjski F-35 (ZM136) dołączył do stacjonującego w Eglin od lipca br. innego Lightninga zbudowanego dla RAF (BK-1) (Pierwszy brytyjski F-35B przekazany, 2012-07-19). Z kolei drugi, BF-16 jest już z kolei 11. znajdującym się w bazie, a przeznaczonym dla Marines.

Stacjonujące w Eglin Lightningi poddawane są serii testów, mających ostatecznie potwierdzić ich gotowość do wprowadzenia do służby. Samoloty wykorzystywane są też do szkolenia obecnych w bazie pilotów (Coraz więcej Lightningów w Eglin, 2012-09-28). W przyszłości rolę centrum szkoleniowego dla F-35 ma przejąć Luke Air Force Base w Arizonie (Szkoła pilotów F-35, 2012-08-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.