Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie HMS Artful

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 19 maja 2014

BAE Systems poinformowało o wodowaniu trzeciego z serii wielozadaniowych atomowych okrętów podwodnych typu Astute, HMS Artful (S121).

HMS Artful (S121) to drugi okręt Royal Navy, który nosi to imię, po użytkowanym w latach 1940. – 1960. okręcie podwodnym typu Amphion P456 / Zdjęcie: BAE Systems

Ceremonia wodowania HMS Artful odbyła się w minioną sobotę na terenie zakładów producenta w Barrow-in-Furness. Tych samych, gdzie w przyszłości powstawać będą nowe strategiczne okręty podwodne Royal Navy, następcy jednostek typu Vanguard (Rozbudowa zakładów w Barrow-in-Furness, 2014-03-14, 350 mln GBP na strategiczne OP, 2012-10-29).

Zwodowany w sobotę HMS Artful (S121) na terenie zakładów BAE Systems w Barrow-in-Furness / Zdjęcie: BAE Systems

HMS Artful jest trzecim z serii siedmiu atomowych okrętów podwodnych typu Astute, które powoli zastępują w linii wysłużone jednostki typu Trafalgar (Afera z HMS Tireless w ZEA, 2014-03-18, Stępka pod HMS Agamemnon, 2013-07-19). Na początku 2015, S121 rozpocznie serię prób morskich, poprzedzających jego przekazanie Royal Navy, a następnie oficjalne pojawienie się w linii (Kolejny Astute nazwany, 2013-09-23).

Prace koncepcyjne nad jednostkami typu Astute ruszyły na początku lat 1990. Według wstępnych założeń Londynu, poza okrętami typu Trafalgar, miały one również zastąpić w linii jednostki typu Swiftsure, z których ostatni został wycofany ze służby w 2010. Przy konstrukcji okrętów, zakłady w Barrow-in-Furness uwzględniły konieczność przystosowania ich do przyjęcia na pokładzie służących w Royal Navy kobiet (Pierwsze kobiety na brytyjskich OP, 2014-05-05). W budowę okrętów zaangażowanych jest blisko 6 tys. osób, w tym 3500 pracowników BAE Systems.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.