Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AAD14: Debiut RG21

Wojska lądowe, 18 września 2014

Podczas tegorocznej wystawy Africa Aerospace and Defence 2014, BAE Systems Land Systems South Africa (LSSA) prezentuje nowy samochód terenowy, RG21 4x4.

Według przedstawicieli BAE Systems Land Systems South Africa, RG21 doskonale wypełni lukę w ofercie samochodów patrolowych rodziny RG, uzupełniając dwa najpopularniejsze modele, RG31 i RG32. Wóz może zostać doposażony m.in. we wciągarkę lub też instalację klimatyzacji kabiny załogi / Zdjęcie: BAE Systems

Wóz o masie 13,8 t opracowano z myślą o misjach stabilizacyjnych lub humanitarnych, prowadzonych przez różne organizacje międzynarodowe, w tym np. ONZ. Pojazd może występować m.in. w konfiguracji wozu dowodzenia, ambulansu lub kołowego transportera opancerzonego.

RG21 osadzono na płycie podłogowej pojazdów terenowych Iveco Defence Vehicles, co według producenta powinno wyraźnie zmniejszyć koszty jego eksploatacji. Dno pojazdu, w kształcie litery V, jest odporne na detonację odpowiednika 14 kg TNT. W przypadku każdego z kół, wartość ta wynosi 21 kg.

Wystawiany po raz pierwszy publicznie, w trakcie wystawy Africa Aerospace and Defence (AAD) 2014, trwającej na terenie Air Force Base Waterkloof, pojazd może zostać doposażony w klasyczne stanowisko strzeleckie, zamontowane na dachu przedziału załogi lub też zdalnie sterowany moduł uzbrojenia. RG21 prezentowany jest z wyposażonym w 7,62-mm km zsmu SD-ROW, opracowany przez lokalny oddział BAE Systems.

RG21 zostanie najprawdopodobniej niebawem włączony do oferty Denel Land Systems, podobnie jak pozostałe wozy rodziny RG. Przed kilkoma tygodniami BAE Systems poinformowało bowiem o planach sprzedaży 75% udziałów w LSSA lokalnej Denel Group (BAE Systems pozbywa się udziałów w RPA, 2014-08-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.