Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BAE Systems porozumiało się z DLS

Wojska lądowe, 08 lipca 2014

Południowoafrykańska filia BAE Systems dostarczy zestawy obserwacyjne dla załóg kołowych transporterów opancerzonych Badger 8x8, produkowanych przez Denel Land Systems.

BAE Systems doposaży w zestawy obserwacyjne Badgery w odmianach m.in. wozu dowodzenia, wsparcia ogniowego czy transportera opancerzonego / Zdjęcie: MO RPA

Porozumienie zakłada dostawę celowników działonowego oraz peryskopów dowódcy kto Badger 8x8. Dostawy urządzeń rozpoczną się w 2015 i potrwają do 2022 (Pierwsze Badgery jesienią 2015, 2013-11-21), kiedy południowoafrykańska armia odbierze ostatnie z 238 zamówionych transporterów (Badger zgodnie z terminarzem, 2014-06-24).

Zlokalizowane m.in. w Benoni, na terenie północnej prowincji Guateng, zakłady BAE Systems Land Systems South Africa, dołączają tym samym do grona producentów odpowiedzialnych za dostawy kto Badger. Transportery dostarczać będzie DLS, produkujące wozy na terenie zakładów w Lyttelton na północy kraju. Przedsiębiorstwo odpowiadać będzie również za doposażenie pojazdów w systemy uzbrojenia, w tym oferowane przez siebie 30-mm armaty GI 30 i 60-mm odtylcowo ładowane moździerze wieżowe M10, być może również 155-mm armatohaubice (Udane testy T7, 2011-08-08).

Co ciekawe, pierwsze Badgery 8x8, które trafią do odbiorcy pochodzić będą nie z Lyttelton, a z Finlandii. Zgodnie z porozumieniem zawartym przez DLS i fińską Patrię, początkowa partia 16 wozów powstanie na terenie zakładów Patria Land Services Oy, a reszta w kraju odbiorcy, na zasadzie transferu technologii (Zlecenie na Badgery 8x8, 2013-10-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.