Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot trzeciego prototypu LCH

Lotnictwo wojskowe, 17 listopada 2014

W Indiach oblatano trzeci prototyp śmigłowca uderzeniowego LCH.

Trzeci prototyp śmigłowca uderzeniowego LCH w trakcie oblotu / Zdjęcie: HAL

Trzeci prototypowy Light Combat Helicopter (LCH), oznaczony jako Technology Demonstrator TD-3, wzbił się w powietrze 12 listopada, w zakładach HAL w Bangalore. Załogę stanowili Wg Cdr Unni Pillai i Gp Capt SHK Nair.

LCH TD-3 wystartował do pierwszego lotu o 15.20 czasu miejscowego i wylądował po ok. 20 minutach. Podczas oblotu towarzyszył mu inny wiropłat rodzimej produkcji – Dhruv (Dhruvy wznawiają loty, 2014-08-27).

Używane do prób dwa pierwsze prototypy LCH (TD-1 i TD-2) od marca 2010 wykonały 388 lotów, trwających łącznie 285 h 10 min (LCH oblatany, 2010-03-31). TD-3, podobnie jak nieoblatany jeszcze TD-4, używany będzie do prób operowania w klimacie tropikalnym i wysokogórskim oraz badań uzbrojenia.

Maksymalna masa startowa LCH wynosić ma 5,8 t. Śmigłowiec napędzany jest silnikami Shakti, opracowanymi we współpracy z francuską Turbomecą. Kształt kadłuba zapewniać ma własności stealth. LCH uzbrojony jest w 20-mm działko zabudowane pod nosową częścią kadłuba i ma być przystosowany do przenoszenia różnych typów pocisków powietrze-powietrze, powietrze-ziemia i przeciwradiolokacyjnych.

Producent zakłada, że siły zbrojne Indii zamówią 179 śmigłowców LCH. Trzy lata temu zakładano, że produkcja seryjna wiropłatów rozpocznie się w 2013-2014. Nie wiadomo jednak oficjalnie, jaka jest przyczyna opóźnienia programu. Obecnie mówi się, że wstępna zdolność bojowa LCH ma być zgłoszona we wrześniu 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.