Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PIT-RADWAR podpisuje listy intencyjne

Przemysł zbrojeniowy, 17 listopada 2014

MBDA i Thales podpisały cztery kolejne listy intencyjne z przedsiębiorstwem PIT-RADWAR, dotyczące programu Wisła.

Jean Luc Hollette – dyrektor ds. systemów uzbrojenia w MBDA, Jerzy Miłosz – członek zarządu PIT-RADWAR i Jean Philippe Hardange – starszy wiceprezes ds. strategii w Thales (od lewej), po sygnowaniu listów intencyjnych o wzajemnej współpracy przedsiębiorstw w ramach programu Wisła / Zdjęcie: Zdzisław Zieliński

Dzisiaj francuskie przedsiębiorstwa MBDA i Thales – partnerzy w programie systemu obrony powietrznej i przeciwrakietowej SAMP/T (SAMP/T w Kielcach, 2014-08-28) – podpisały cztery listy intencyjne z PIT-RADWAR, członkiem konsorcjum Tarcza Polski wchodzącym w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Porozumienia te związane są z systemem obrony powietrznej i przeciwrakietowej średniego zasięgu, jaki Polska ma zamiar nabyć w ramach programu Wisła (Koniec dialogu technicznego na Wisłę, 2014-06-30).

Dokumenty dotyczą prac rozwojowych, produkcji i obsługi technicznej przyszłego polskiego systemu obrony powietrznej i przeciwrakietowej, opartego na kluczowych elementach SAMP/T, w tym m. in. projektowania systemów, podzespołów elektronicznych pocisku Aster 30, wyrzutni i urządzeń załadowczych.

Dwa pierwsze z czterech listów intencyjnych zostały podpisane przez Thalesa, MBDA i PIT-RADWAR. Pierwszy z nich dotyczy długofalowej współpracy w obszarach takich jak: prace projektowe i certyfikacja systemu uzbrojenia, ocena pracy systemu za pomocą symulacji, kierowanie, dowodzenie, łączność i wsparcie, dokumentacja oraz szkolenia. Drugi obejmuje transfer technologii i umiejętności dotyczących wyposażenia elektronicznego pocisków oraz uwzględnia produkcję elementów głowicy samonaprowadzającej, zapalnika zbliżeniowego, jak również prace projektowe nad przyszłymi wersjami pocisku Aster 30.

Dwa kolejne listy intencyjne zostały podpisane przez Thalesa i PIT-RADWAR. Pierwszy z nich dotyczy integracji systemu Wisła z wyposażeniem krajowym i używanym przez NATO. Uwzględnia także rozwój zdolności kierowania, dowodzenia i łączność na szczeblu batalionu i dywizjonu. Drugie porozumienie koncentruje się na pracach w obszarze radiolokacji, w szczególności wspólnego opracowania, produkcji i wsparcia wielofunkcyjnego radiolokatora z anteną fazowaną z modułami nadawczo-odbiorczymi z półprzewodnikami na bazie azotku galu (GaN) pochodzącymi od europejskich dostawców.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.