Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dialog techniczny na Wisłę cd.

Przemysł zbrojeniowy, 24 stycznia 2014

Inspektorat Uzbrojenia ogłosił drugi etap dialogu technicznego z producentami zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych średniego zasięgu. Najważniejszego elementu Tarczy Polski.

Produkcja pocisków małego zasięgu i polonizacja pocisków średniego zasięgu pozwoliłyby w zasadzie osiągnąć maksymalny poziom polonizacji systemu. Stać się tak może jednak jedynie wówczas, kiedy w Polsce uruchomimy fabrykację większości elektronicznych układów pocisków rakietowych. Te bowiem są najdroższe i generują ponad połowę kosztów / Zdjęcie: MEADS International

W opublikowanym komunikacie Inspektorat Uzbrojenia (IU) poinformował o zamiarze kontynuacji rozmów z producentami, którzy uczestniczyli w pierwszym etapie dialogu technicznego (Dialog techniczny o Tarczy Polski, 2013-06-05). Do pierwszego etapu dialogu technicznego na przeciwlotniczy i przeciwrakietowy zestaw średniego zasięgu o kryptonimie Wisła przystąpiło 14 oferentów z 7 państw. 4 spółki wywodzą się z USA: MEADS International, Northop Grumman International Trading, Boeing Strategic Missile & Defense Systems (SM&DS) i Raytheon. Z Hiszpanii swój akces zgłosiły Indra i Sener Ingenieria y Sistemas (reprezentowana przez swoją polską filię), a także MBDA z Francji, Aselsan z Turcji, Selex ES z Włoch (dawna Selex Galileo; spółka wchodząca w skład Finmeccanica), międzynarodowa korporacja Thales (przez swoją polską spółkę) oraz rząd Izraela przez agencję Sibat, zależną od ministerstwa obrony. Z Polski do dialogu zgłosiły się Wojskowe Zakłady Uzbrojenia z Grudziądza, Polski Holding Obronny i Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych (14 chętnych na Wisłę, 2013-06-27).

Oczekiwany przez polski przemysł obronny stopień polonizacji Tarczy Polski / Rysunek: Elektronika PHO

Tym razem IU chce poznać możliwości współpracy technologiczno-przemysłowej i zakres polonizacji oferowanych technologii, w tym posiadanie praw własności intelektualnej i przemysłowej oraz ograniczenia w transferze wiedzy, technologii i produkcji. IU oczekuje również oszacowania kosztów pozyskania zestawów, wynikających z zaproponowanej współpracy technologiczno-przemysłowej. Istotnym czynnikiem będzie także określenie kosztów życia zestawów.

Drugi etap dialogu technicznego ma się odbyć w dniach od 3 do 31 marca 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra