Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

J-31 samolotem pokładowym?

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 12 grudnia 2013

Według źródeł chińskich najnowszy myśliwiec J-31 będzie mógł operować z pokładów nowych lotniskowców, które wejdą do służby ok. 2020.

Jak donosi agencja Duowei News, budowa dwóch nowych lotniskowców, przeznaczonych dla Marynarki Wojennej Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej rozpocznie się pomiędzy 2014 a 2015. Prace realizowane będą w stoczniach w Dalian i Szanghaju.

Jednostki typu 001A będą zmodernizowanymi wersjami lotniskowca Liaoning, czyli ex-rosyjskiego ciężkiego krążownika lotniczego typu Admirał Kuzniecow (Liaoning prowokuje , 2013-11-26). Oznacza to, że także będą miały rampę startową, powodującą zmniejszenie się powierzchni pokładu, na której można wykonywać czynności obsługi doraźnej oraz odnawiania gotowości bojowej samolotów. Koszt ich budowy szacowany jest na 9 mld USD (27,3 mln PLN).

Wejście do służby dwóch nowych lotniskowców nastąpić ma ok. 2020. Pozwolą one, razem z Liaoning, na utworzenie trzech kompletnych grup lotniskowcowych – po jednej dla każdej z flot marynarki wojennej ChRL.

Po zakończeniu budowy lotniskowców typu 001A ma zostać podjęta decyzja, jakie myśliwce wejdą w skład ich grupy lotniczej. Zdaniem Duowei News pod uwagę brane są nie J-15, których dostawy już się rozpoczęły (Dostawy seryjnych J-15, 2013-12-08), ale samoloty stealth J-31, które są zdolne do wykonywania startów i lądowań z pokładu Liaoning (sic!).

Doniesienia te pokrywają się z wypowiedzią głównego konstruktora samolotu J-15, Sun Conga, który wiosną br. stwierdził, iż J-31 może stać się nowym chińskim myśliwcem pokładowym. Tezie tej zaprzeczył kilka miesięcy temu adm. Zhang Zhaozhong, według którego J-31 nie będzie produkowany dla potrzeb rodzimych sił zbrojnych (J-31 tylko na eksport, 2013-09-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.