Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa R44 w Tanzanii

Lotnictwo cywilne, 30 listopada 2014

Niedaleko lotniska w Dar Es Salaam w Tanzanii rozbił się śmigłowiec Robinson R44. Cztery osoby znajdujące się na jego pokładzie zginęły.

Rozbity śmigłowiec to Robinson R44 Raven II nr rej. 5H-TWA. Należał do ministerstwa turystyki i zasobów naturalnych Tanzanii. Był wartą ok. 500 tys. USD darowizną fundacji Howarda G. Buffetta. Miał służyć do walki z kłusownikami polującymi na zagrożone wymarciem zwierzęta, m.in. słonie

Śmigłowiec Robinson R44 (Stabilna pozycja Robinsona, 2014-01-22) lądował wczoraj około 10.00 na lotnisku Dar Es Salaam z czterema osobami na pokładzie, po locie nad terenami objętymi powodziami. Maszyna wpadła w wir pozostawiony przez lądujący przed nią samolot pasażerski Airbus A320. Pilot stracił panowanie nad śmigłowcem, który rozbił się w rejonie Kipunguni, kilka kilometrów od lotniska.

Śmigłowcem leciała dwuosobowa, policyjna załoga i dwóch oficerów – policji i wojska. Byli to policjanci, kpt. Kidai Senzala, kpt. Simba Musa. konstabl Josso Selestine i kpt. Joseph Khalfan. Wszyscy zginęli na miejscu.

Rozbity śmigłowiec to Robinson R44 Raven II nr rej. 5H-TWA (Iran kupił R-44, 2014-11-24; Robinsony dla wojsk lotniczych Jordanii, 2014-10-17; Katastrofa R44 w Kraju Krasnojarskim, 2014-06-28). Należał do ministerstwa turystyki i zasobów naturalnych Tanzanii. Był wartą ok. 500 tys. USD darowizną fundacji Howarda G. Buffetta. Miał służyć do walki z kłusownikami polującymi na zagrożone wymarciem zwierzęta, m.in. słonie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.