Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CS300 zostanie oblatany w 2015

Lotnictwo cywilne, 08 grudnia 2014

Bombardier zapowiada, że oblot Cseries 300 odbędzie się na początku przyszłego roku.

Pierwszy przedseryjny CS300 podczas prób instalacji paliwowej w zakładach w Mirabel / Zdjęcie: Bombardier

Rob Dewar, wiceprezes Bombardiera, odpowiedzialny za program samolotów komunikacyjnych CSeries, poinformował, że pierwszy lot CS300 odbędzie się na początku 2015. Przedtem konieczne będzie przeprowadzenie prób działania instalacji pokładowych i rozruchu silników na ziemi.

Obecnie pierwszy CS300 (FTV7), ukończony niemal w 100%, znajduje się w zakładach w Mirabel. Program jego prób w locie ma być znacznie krótszy, dzięki danym uzyskanym w trakcie badań przedseryjnych CS100. Ostatni z nich (FTV3) wznowił loty 14 listopada. Próby w locie FTV1 wznowiono 6 listopada, a FTV2 i FTV4 ponowiły loty we wrześniu (CSeries 100 znowu lata, 2014-09-08).

Bombardier przewiduje, że rozpoczęcie eksploatacji CS300 przez linie lotnicze nastąpi pod koniec 2015 (Macquarie zamówiły CS300, 2014-09-29). Natomiast seryjne CS100 mają być użytkowane od połowy przyszłego roku. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra