Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Problemy sprzętowe USCG

Marynarka wojenna, 02 marca 2015

Straż wybrzeża USA zgłasza zapotrzebowanie na nowe lodołamacze.

Straż Wybrzeża USA dysponuje obecnie trzema lodołamaczami, z których jedynie dwa są gotowe do służby. Dowództwo USCG od lat zgłasza zapotrzebowanie na sześć jednostek tej klasy, w tym trzech ciężkich, zdolnych do łamania grubej warstwy lodu, zalegającej m.in. na wodach Oceanu Arktycznego / Zdjęcie: USCG

Dowódca Straży Wybrzeża USA, adm. Paul Zukunft, zwrócił uwagę na poważne braki sprzętowe w wyposażeniu tego rodzaju amerykańskich sił zbrojnych. Największym problemem jest niewystarczająca liczba lodołamaczy, które pozostają w służbie. 

Obecnie w linii znajdują się zaledwie dwa amerykańskie lodołamacze, ciężki USCGC Polar Star (WAGB 10, na zdjęciu) oraz średni USCGC Healy (WAGB 20). Od pięciu lat w porcie morskim w Seattle stacjonuje ciężki USCGC Polar Sea (WAGB 11). Jednostka nie jest eksploatowana ze względu na stan techniczny i brak środków finansowych na jej remont oraz modernizację. 

Adm. Zukunft podkreśla, że do swobodnego funkcjonowania Straż Wybrzeża potrzebuje sześciu lodołamaczy, trzech ciężkich i tylu samo średnich (USCG Polar Star odwołany, 2014-01-08). Departament Obrony USA od lat zmniejsza jednak budżet zakupowy USGC, co nie pozwala na realizację wszystkich niezbędnych programów zakupowych. 

Obecnie priorytetem USCG jest zakup serii kutrów patrolowych typu Legend. Jednostki powstają w ramach programu National Security Cutter (Rusza budowa USCGC Kimball, 2015-01-22). Okręty zastąpią w linii wiekowe patrolowce typu Hamilton

Do czasu uruchomienia nowego programu zakupowego dowództwo USCG rozważa dwie opcje przejściowe. Jedna z nich zakłada leasing używanego lodołamacza od innego z państw arktycznych lub też prywatnego przedsiębiorstwa. Alternatywą jest remont i modernizacja wspomnianego USCGC Polar Sea, co wydłuży jego trwałość użytkową o co najmniej 10 lat.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.