Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rusza budowa USCGC Kimball

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 22 stycznia 2015

Huntington Ingalls Industries oficjalnie rozpoczęło prace nad kolejnym kutrem patrolowym typu Legend, przyszłym USCG Kimball (WMSL 756).

W stoczni Ingalls Shipbuilding z Pascagoula w Mississippi ruszyły prace nad przedostatnim kutrem patrolowym typu Legend / Zdjęcie: HII

Prace nad jednostką prowadzone są na terenie stoczni Ingalls Shipbuilding z Pascagoula w Mississippi. USCG Kimball będzie siódmym i przedostatnim kutrem patrolowym typu Legend. Okręt powstaje na zlecenie Straży Wybrzeża USA (USCG). Jego budowa potrwa ok. 3 lat, wliczając w to próby w suchym doku i pierwsze testy morskie.

Zlecenie na USCG Kimball złożono wiosną 2014. Jednostka powstaje kosztem 497 mln USD (1,8 mld zł, Pół miliarda dolarów za kuter patrolowy, 2014-04-02). Producent dostarczył już odbiorcy cztery kutry typu Legend. Pod koniec 2014 do USCG trafił pierwszy patrolowiec, który będzie służył na wodach Oceanu Atlantyckiego (Pierwszy atlantycki Legend, 2014-12-10).

W br. USCG otrzyma USCGC James (WMSL 754). Pod koniec 2015 zwodowany zostanie z kolei USCGC Munro (WMSL 755). Stocznia z Pascagoula otrzymała też już zlecenie na zabezpieczenie bazy materiałowej pod budowę ostatniej z omawianych jednostek, USCGC Midgett (WMSL 757).

Kutry patrolowe typu Legend zastępują w linii wiekowe Hamiltony. Część z tych okrętów została odsprzedana sojusznikom USA, w tym Filipinom. Manila pozyskała dwa z nich, USCGC Hamilton (WHEC 715) (obecnie BRP Gregorio del Pilar (PF 15) i USCGC Dallas (WHEC 716) (obecnie BRP Ramon Alcaraz (PF 16; Uzbrojenie filipińskich fregat, 2014-08-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.