Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śmigłowce ZOP dla Filipin

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 23 sierpnia 2012

Filipińskie siły zbrojne zamierzają nabyć 4 śmigłowce ZOP. Ich wprowadzenie do służby ma się odbyć w latach 2013-2017.

Wprowadzane do służby PZL W-3 Sokół są ostatnim nabytkiem lotniczym Filipin. Jednym z następnych będą dedykowane śmigłowce pokładowe, przeznaczone do zwalczania okrętów podwodnych / Zdjęcie: MO Filipin

Informację taką podał przed kilkoma dniami rzecznik prasowy sił zbrojnych Filipin, pułkownik Arnulfo M. Burgos. Odmówił jednak podania producenta śmigłowców, zaznaczając że w dalszym ciągu trwają prace studyjne nad wyborem najkorzystniejszej oferty. Nowe śmigłowce miałyby docelowo operować z dwóch fregat typu Gregorio del Pilar (dawniej okrętów patrolowych typu Hamilton wykorzystywanych przez straż przybrzeżną USA): BRP Gregorio del Pilar (PF-15) i BRP Ramon Alcaraz (PF-16). W przyszłości maszyny mogłyby też stacjonować na pokładach planowanych do nabycia dwóch włoskich fregat typu Maestrale (Włoskie fregaty dla Filipin?, 2012-08-10).

Ewentualne nabycie nowych śmigłowców ZOP wpisywałoby się w szerszy program modernizacyjny floty statków powietrznych wykorzystywanych przez filipińskie siły zbrojne (Fatalny stan filipińskiego lotnictwa, 2011-09-11). W jego ramach jego realizacji planowane jest nabycie, m.in. 10 lekkich śmigłowców szturmowych (Nowe śmigłowce dla PAF, 2012-07-18). Systematycznie jest też realizowany program wprowadzania do służby zamówionych w 2010 śmigłowców PZL W-3 Sokół (Sokoły w filipińskiej służbie, 2012-03-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.