Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Skromny wybór Manili

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 11 lipca 2014

W przetargu na śmigłowce ZOP dla marynarki wojennej Filipin złożono tylko dwie oferty.

W przeszłości mówiło się o możliwym udziale w rywalizacji amerykańskiego Sikorsky’ego z MH-60R oraz europejskiego NHIndustries z NH90NFH (NATO Frigate Helicopter). Nieoficjalnie wiadomo, że obaj producenci nie byli w stanie sprostać oczekiwaniom cenowym Filipińczyków / Zdjęcie: Royal Navy

Airbus Helicopters i AgustaWestland będą najprawdopodobniej jedynymi rywalami w walce o zlecenie na 2 śmigłowce morskie w konfiguracji zwalczania okrętów podwodnych dla Filipin. Pierwszy z podmiotów, występujący wspólnie z indonezyjską PT Dirgantara Indonesia, zaoferuje Manili AS565. Z kolei włosko-brytyjska spółka wystawi AW159 Wildcat (na zdjęciu, Śmigłowce ZOP dla Filipin, 2014-03-19).

Wartość przyszłej umowy wyniesie około 5,4 mld PHP (363,5 mln zł). Śmigłowce będą stacjonować na pokładach fregat typu Gregorio del Pilar, czyli ex-amerykańskich Hamiltonach, użytkowanych wcześniej przez straż wybrzeża USA (USCG): BRP Gregorio del Pilar (PF 15, ex-USCGC Hamilton) i BRP Ramon Alcaraz (PF-16, ex-USCGC Dallas; Filipiny rezygnują z ostatniego Hamiltona, 2013-09-03).

Faworytem przetargu wydaje się być AgustaWestland. Już przed rokiem filipińskie władze deklarowały bowiem gotowość nabycia włosko-brytyjskich śmigłowców. Ten producent ma też oferować Manili najkorzystniejsze warunki cenowe, a także obiecywać szeroką współpracę z miejscowymi przedsiębiorstwami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.