Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pół miliarda dolarów za kuter patrolowy

Marynarka wojenna, 02 kwietnia 2014

Departament Obrony USA zlecił budowę siódmego kutra patrolowego typu Legend dla straży wybrzeża USA (USCG).

Zamówiony w ostatnich dniach USCGC Sumner Kimball (WMSL 756) powinien trafić do odbiorcy w ciągu 4 lat. Okręty typu Legend zastąpią w służbie przestarzałe jednostki typu Hamilton, odsprzedawane w ostatnich latach państwom sojuszniczym, w tym m.in. Filipinom / Zdjęcie: Ingalls Shipbuilding

Wartość zlecenia wynosi 497 mln USD (1,5 mld zł) i dotyczy budowy siódmego z serii 8 kutrów patrolowych typu Legend. Okręty powstają w ramach programu National Security Cutter (NSC), a za ich dostawę odpowiada Ingalls Shipbuilding z Pascagoula w Mississippi (Rusza budowa kolejnego kutra dla USCG, 2013-10-09).

Program NSC to zaledwie jedno z wielu przedsięwzięć zmierzających do podniesienia potencjału działania USCG. Temu samemu celowi służy też np. zlecenie wybranym przedsiębiorstwom stoczniowym prac koncepcyjnych nad projektem oceanicznych kutrów patrolowych (USCG bliżej nowych kutrów, 2014-02-13). W przyszłości 25 okrętów nowego typu ma zastąpić w służbie obecnie eksploatowane jednostki typów Famous i Reliance.

Ingalls Shipbuilding dostarczyły już odbiorcy 3 pierwsze kutry typu Legend, USCGC Bertholf (WMSL 750), USCGC Waesche (WMSL 751) i USCGC Stratton (WMSL 752). Obecnie budowane są pozostałe trzy jednostki, w tym m.in. USCGC Hamilton (WMSL 753) który został ukończony w 80%. Prace nad siódmym okrętem, przyszłym USCGC Sumner Kimball (WMSL 756), powinny rozpocząć się w styczniu 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.