Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy atlantycki Legend

Marynarka wojenna, 10 grudnia 2014

Straż wybrzeża USA przyjęła do służby kolejny kuter patrolowy typu Legend, pierwszy który będzie służył na wodach Oceanu Atlantyckiego.

Kutry patrolowe typu Legend przenoszą na pokładzie dwa śmigłowce morskie MH-65D Dolphin lub pojedynczy wiropłat i dwa bezzałogowe statki latające. Autonomiczność jednostek szacowana jest na co najmniej 60 dni / Zdjęcie: USCG

Czwarty kuter typu Legend, USCGC Hamilton (WMSL 753), przyjęto do służby podczas ceremonii zorganizowanej w Charleston w Karolinie Południowej. Zwodowany i ochrzczony w drugiej połowie 2013 okręt przez ostatnie miesiące poddawany był serii prac wykończeniowych, które poprzedziły próby w suchym doku i na pełnym morzu (Wodowanie kolejnego kutra typu Legend, 2013-08-14).

USCGC Hamilton jest pierwszym z okrętów typu Legend, który będzie służył na Atlantyku. Poprzednie jednostki, USCGC Bertholf (WMSL 750), USCGC Waesche (WMSL 751) i USCGC Stratton (WMSL 752), stacjonują na terenie Integrated Support Command (ISC) Alameda w Kalifornii. W połowie 2015 dostarczony zostanie drugi z kutrów przeznaczonych na wody Oceanu Atlantyckiego, USCGC James (WMSL 754).

Kutry patrolowe typu Legend mają 127 m długości i 16 m szerokości. Wypierają 4600 t. Rozwijają prędkość 28 w. Zasięg wynosi 22 tys. km. Okręty uzbrojone są m.in. w 57-mm armatę morską i pojedynczy 20-mm zestaw obrony bezpośredniej Phalanx CIWS, a także cztery 12,7-mm wkm oraz dwa 7,62-mm km M240B. Obserwację przestrzeni powietrznej umożliwia trójwspółrzędny radar wieloczynnościowyAirbus Defense and Space TRS-3D, który jest też montowany na okrętach klasy LSC, typu Freedom.

Straż wybrzeża USA wprowadzi do służby ogółem osiem jednostek typu Legend. Okręty zastąpią w linii eksploatowane od 1965 kutry typu Hamilton. Część z nich została odsprzedana państwom sojuszniczym, w tym Filipinom, które używają ich jako fregaty typu Gregorio del Pilar (Uzbrojenie filipińskich fregat, 2014-08-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.