Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tiger odpala APKWS

Lotnictwo wojskowe, 14 kwietnia 2015

Lotnictwo wojsk lądowych Australii przeprowadziło próbne odpalenia pocisków APKWS, przenoszonych przez śmigłowiec Tiger ARH.  

Tiger ARH odpala APKWS / Ilustracja: BAE Systems

Lotnicy Australian Army (wojsk lądowych Australii) przeprowadzili kolejne próbne odpalenia 70-mm pocisków kierowanych laserowo Advanced Precision Kill Weapon System (APKWS, Australijczycy testują APKWS , 2014-10-14). Ich nosicielem był śmigłowiec uderzeniowo-rozpoznawczych Tiger ARH, ze składu 16th Aviation Brigade. Próby odbyły się na poligonie nieopodal Darwin, w listopadzie ub. r., jednak producent pocisków, koncern BAE Systems, poinformował o nich dopiero teraz.

Podczas testów, które odbywały się przy niezwykle wysokiej temperaturze otoczenia, odpalono 10 pocisków. Cele położone były w odległości od 1500 m do 4500 m. Podczas odpalania APKWS Tiger znajdował się na wysokości od 60 m do 460 m i leciał z prędkością ok. 260 km/h. Wszystkie pociski trafiły w cel. Rozrzut wynosił ok. 1 m

Pociski APKWS mają stanowić uzbrojenie śmigłowców uderzeniowo-rozpoznawczych Tiger ARH i pokładowych MH-60R Seahawk (Pierwszy symulator dla MH-60R, 2015-03-30), eksploatowanych przez Royal Australian Navy (królewską Marynarkę Wojenną Australii).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.