Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Gigantyczne zlecenie dla GRSE

Marynarka wojenna, 28 kwietnia 2015

Stocznia Garden Reach Shipbuilders and Engineers otrzymała zlecenie na budowę i dostawę trzech fregat rakietowych projektu P-17A.

Pierwsza z fregat budowanych przez GRSE zostanie dostarczona odbiorcy w 2023. Ostatni okręt trafi do marynarki wojennej Indii 2 lata później. Otrzymane zlecenie jest największym w historii stoczni z Kolkaty / Rysunek: IDF

Stocznia z Kolkaty zbuduje i dostarczy do 2025 trzy fregaty proj. P-17A. Wartość kontraktu może wynieść 200 mld INR (11,5 mld zł). GRSE nawiąże współpracę z Mazagon Dock Ltd. z Bombaju, która będzie odpowiedzialna za dostawę 4 okrętów tego samego typu.

Pierwsza z jednostek budowanych przez GRSE trafi do Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) w 2023. Jej budowa rozpocznie się trzy lata po zakończeniu prac nad projektem okrętów. Wcześniej zakłady stoczniowe z Kolkaty przejdą rozbudowę i modernizację, która pozwoli na szybką i terminową budowę fregat.

Rządowy Komitet ds. Bezpieczeństwa (CCS) zatwierdził na początku br. plan budowy 7 fregat proj. P-17A (Indie zatwierdzają programy zbrojeniowe, 2015-02-18). Wartość programu zakupowego szacowana jest na co najmniej 500 mld INR (28,9 mld zł). Co ciekawe, niektóre źródła sugerują, że koszt budowy nowych jednostek może wynieść nawet 640 mld INR (37 mld zł). Nowe okręty uzupełnią w linii trzy fregaty rakietowe typu Shivalik (proj. P-17, Indyjska fregata stealth, 2010-05-01). Zbudowała je wspomniana MDL.

Projekt nowych fregat zostanie dopiero opracowany. Wiadomo jednak, że okręty będą wypierać 6 tys. t. Otrzymają m.in. w wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Barak 8 i pocisków manewrujących Brahmos. Załogę ma stanowić 150 oficerów i marynarzy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.