Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Morskie próby INS Arihant

Marynarka wojenna, 18 grudnia 2014

Pierwszy indyjski atomowy okręt podwodny, INS Arihant (S73), rozpoczął próby morskie. Jednostka powinna znaleźć się w służbie pod koniec 2015.

Pierwszy indyjski atomowy OP typu Arihant, INS Arihant (S73), rozpoczął w poniedziałek długo wyczekiwane próby morskie / Zdjęcie: NDTV

Próby morskie będą prowadzone na wodach Zatoki Bengalskiej. Ocenie zostanie poddane m.in. funkcjonowanie układu napędowego oraz systemów łączności, obserwacji i analizy pola walki oraz nawigacji. Następnie okręt rozpocznie testy w środowisku podwodnym. Z jego pokładu odpalony zostanie co najmniej jeden pocisk balistyczny K-15 Sagarika, o zasięgu do 700-750 km. INS Arihant będzie przenosił tuzin K-15 lub cztery K-4 zdolne do rażenia celów odległych o 3,5 tys. km (Próba indyjskiego pocisku balistycznego, 2014-03-26).

Testy INS Arihant rozpoczęły się z blisko dwuletnim opóźnieniem (Kolejny termin dla INS Arihant, 2013-01-25). Na przeszkodzie stawały problemy techniczne związane m.in. z montażem i uzyskaniem pełnej mocy 83-megawatowego, wodnego reaktora ciśnieniowego (INS Arihant coraz bliżej, 2013-05-06).

INS Arihant powinien znaleźć się w linii pod koniec przyszłego roku (Atomowy okręt podwodny Indii w 2015, 2014-02-09). Docelowo, marynarka wojenna Indii zamierza wprowadzić do służby 3-5 jednostek tego typu. Ich uzupełnieniem będzie 6 konwencjonalnych OP typu Scorpène oraz okręty pozyskiwane w ramach programu Project-75I, wyposażone w napęd niezależny od powietrza atmosferycznego (AIP) i zdolne do przenoszenia pocisków samosterujących Brahmos (Indii kłopoty z okrętami podwodnymi, 2014-09-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.